PARTNER PORTALU
 • BGK

PEC z Jastrzębia pod młotek. Mimo protestów

 • przegląd mediów/RAF    10 czerwca 2010 - 10:39

Minister skarbu państwa zdecydował o prywatyzacji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu Zdroju. Mimo obiekcji mieszkańców, samorządu i załogi zakładu.
Decyzja ministra nie przypdała do gustu samorządom, które od 18 lat starały się przejąć jastrzębski PEC. Niepokoją się również mieszkańcy, którzy obawiają się wzrostu cen energii cieplnej, oraz pracownicy przedsiębiorstwa, którzy martwią się o swoje miejsca pracy.

- Nie wiemy, jakie decyzje podejmie nowy właściciel w stosunku do załogi. Ale obawy te łagodzi nieco perspektywa nieodpłatnego nabycia akcji i negocjacje w sprawie pakietu socjalnego - powiedział "Polsce Dziennikowi Zachodniemu" Albert Rduch, prezes PEC-u.

Aleksander Grad, minister skarbu państwa powiedział jednak w lokalnej telewizji internetowej TV Kanon, że nie może komunalizować tego typu spółek. - Mamy ustawę, wymogi formalne prawne. Ja muszę dbać o interes skarbu państwa. Więc nie mogę rozdawać czegoś, na co mi prawo nie pozwala. Tam, gdzie mi prawo pozwala robię to bardzo chętnie - uciął minister.

Jak zasugerował minister połączeniem PEC ze swoją spółką-córką - Spółką Energetyczną Jastrzębie - jest zainteresowana Jastrzębska Spółka Węglowa. SEJ produkuje ciepło, które do mieszkań dostarcza jastrzębski PEC.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • Artiko, 2010-06-14 17:54:25

  Jeszcze jedno !! Dlaczego państwowe firmy plajtują i są sprzedawane ? Eureka WIEM !!!! Bo uczciwie odprowadzają wszystkie podatki od rzeczywistego zarobku a nie od 1317 zł. jak to robią prywaciarze. I złodziejski rząd to popiera. I to się nazywa demokracja - zniwolić ludzi!!!!!!! Tak przykazał ko...ściół!!!! Bo znowu ma z tego zyski.  rozwiń
 • Artiko, 2010-06-14 17:31:16

  To jest gorsze od faszyzmu ta "wolna Polska". Cały rząd powinien iść pod sąd!!!!!! Pytam się z jakiej racji sprzedawają pracownicze mienie te złodzieje. Oni to stworzyli, czy nasi dziadowie i ojcowie. A na samym koncu rząd sprzeda siebie jak kurwe , za grosze.!!!!!!!!!
 • sasza, 2010-06-10 19:36:09

  a jak juz wszystko sprzedadza to co dalej?