PARTNER PORTALU
  • BGK

Pełne kosze w mieście? Kraków ma od tego aplikację

  • PAP/AH    29 września 2017 - 15:09
Pełne kosze w mieście? Kraków ma od tego aplikację
Dotychczas krakowianie zgłaszali problemy telefonicznie, drogą mailową lub interweniując w mediach. (fot. Shutterstock)

Zarząd Zieleni Miejskiej (ZZM) w Krakowie uruchomił specjalną aplikację, która ułatwi rozwiązywanie problemów związanych z czystością i infrastrukturą zieloną. Dzięki aplikacji mieszkańcy będą mogli komunikować się z ZZM i sami ze sobą.
- Aplikacja "Collectively" na urządzenia mobilne umożliwi krakowianom zgłaszanie problemów w danym miejscu. Dzięki niej pracownicy Zarządu Zieleni Miejskiej, ale i wszyscy zainteresowani mieszkańcy, będą wiedzieli, gdzie jest problem oraz na jakim etapie jest jego rozwiązywanie - powiedział na konferencji prasowej w piątek z-ca dyrektora ZZM Łukasz Pawlik.

Codziennie ZZM przyjmuje kilkanaście zgłoszeń, a miesięcznie setki, dotyczących problemów związanych z czystością i infrastrukturą zieloną w mieście. - Mieszkańcy zgłaszają np., że kosze są przepełnione, że gałęzie suchego drzewa są nieuprzątnięte, albo że ławka w parku jest zepsuta - mówił z-ca dyrektora ZZM.

Jak przekonywał, "Collectively" to pierwsza tego typu aplikacja, i różni się od podobnych już funkcjonujących, np. od aplikacji "Kraków w zieleni" (dzięki niej mieszkańcy mogą się dowiedzieć, co dzieje się w parkach, jakie rozrywki ZZM przygotował) czy od "Naprawmy to" (daje mniejsze możliwości komunikowania się między samymi mieszkańcami).

- W mieście brakowało kanału informacji, dzięki któremu - za pomocą mapy - mieszkańcy mogą zgłaszać problemy. Aplikacja "Collectively" ma za zadanie pokazać, że wspólnie możemy rozwiązywać problemy. Platforma pozwala w przyjemny sposób kontrolować to, co się dzieje w mieście - podkreślał Pawlik.

Dotychczas krakowianie zgłaszali problemy telefonicznie, drogą mailową lub interweniując w mediach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Artmetic, 2017-10-09 04:32:47

    Aplikacje mobilne dla firm i samorządów: zajrzyj na stronę Artmetic!