PARTNER PORTALU
  • BGK

Pendolino nie mieści się na naszych torach? PKP dementuje

  • PAP/Dziennik Gazeta Prawna    24 czerwca 2014 - 10:23
Pendolino nie mieści się na naszych torach? PKP dementuje

PKP Intercity dementuje informacje na temat tego, że pociąg Pendolino nie mieści się na polskich torach.
*** Aktualizacja ***

Pendolino, włoski superpociąg, do stolicy będzie się wtaczał w żółwim tempie i z podniesionym nosem. Ma za długi przód i podczas prób w Warszawie zahaczył o słup na Dworcu Centralnym i o urządzenia przytorowe. Walka z nosem Pendolino dopiero się zaczyna. Teraz przewoźnik PKP Intercity wspólnie z PKP PLK musi sprawdzić wszystkie trasy, na których ma jeździć pociąg, m.in. do Gdańska i Krakowa -podał "Dziennik Gazeta Prawna".

Czytaj też:  Wyjazd Pendolino na tory zagrożony?

W nawiązaniu do informacji podanej przez red. Konrada Majszyka w "Dzienniku Gazecie Prawnej" PKP Intercity oświadczyło, że informacje dot. "przytarcia nosa Pendolino" są nieprawdziwe.

- Pociąg nigdy nie przejeżdżał przez Dworzec Warszawa Centralna ani przez linię średnicową, która w ostatnim czasie była remontowana - podało PKP Intercity. - Jednocześnie, informacje o tym, że takie zdarzenie nie miało miejsca przekazaliśmy dziennikarzowi w dniu wczorajszym. Rzetelność dziennikarska wymaga, aby nie wprowadzać czytelników w błąd.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (2)

  • JodekMordka, 2014-06-30 18:21:40

    Ci co kupili pendolino mieli krótsze "nosy"
  • glews, 2014-06-24 09:55:41

    Brak odpowiedzialności i nadzoru to zguba dla polskiej wizerunku w Europie i na świecie! Mają nas za niechlujnych romantyków, którzy nie potrafią zarządzać swoim państwem i jego przyszłością!NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: