PARTNER PORTALU
 • BGK

Pendolino nie nadaje się do użytku

 • PAP/Puls Biznesu    14 października 2014 - 06:44
Pendolino nie nadaje się do użytku

PKP Intercity przetestowały cztery pociągi typu pendolino. Nie odebrały żadnego, ale obiecują, że szybkie składy wyjadą na tory w grudniu.
"Rozpoczęliśmy finalny odbiór czterech pociągów, niestety żadnego nie mogliśmy zaakceptować. Mamy nadzieję, że następnym razem dostarczone zostaną nam w pełni sprawne składy" - podkreśla Marcin Celejewski, prezes PKP Intercity.

Okazało się, że pociągi mają sporo usterek, takich jak niesprawne światła lub radio - informuje "Puls Biznesu". PKP Intercity chcą natomiast, by 20 składów, kosztujących 400 mln EUR, nie miało żadnych wad, nawet drobnych.

Czytaj też:  Pendolino, czyli jak wykorzystać nieuzasadniony zakup

Jakub Majewski, prezes Fundacji ProKolej, przekonuje, że strony powinny się szybko porozumieć, by zgodnie z planem pendolino mogło zacząć kursować od 14 grudnia 2014 r. Ewentualny spór o usterki może pokrzyżować plany.

Czytaj: Pendolino to symbol zmian w polskiej kolei

Na ile prawdopodobne będzie dotrzymanie grudniowego terminu, wyjaśni się już w najbliższych dniach. Intercity przyśpieszają testowanie składów. Dotychczas spółka sprawdzała dwa pociągi podczas weekendu, czyli w sumie przetestowała cztery. Od przyszłego tygodnia będzie sprawdzać dwa składy w dni robocze i dwa w weekendy, więc do końca października przetestowanych będzie w sumie dziewięć.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • BG, 2014-10-14 20:40:15

  Podtrzymuję swój pogląd na temat polskich kolei z "czasów słusznie minionych".... "Na kolei - wszyscy po kolei... Mają - nie po kolei !"
 • Pędzi pijar, 2014-10-14 10:08:05

  Kasa swędzi,a pendolino nie pędzi i co będzie jak usterki nie ubędzie? Widzimisię pendolino zafundowało, a czy mądrze zakup przemyślało?
 • glews, 2014-10-14 08:57:42

  W takim kraju typu cywilizacyjny bantustan firmy zachodbni3e nie przywiązują wagi do jakości, bo uważają, że "śmieciowy naród" pracujący w większości za śmi3eciowe pieniądze na śmieciowych umowach nie ma prawa do super jakości jak np. Niemcy czy Austriacy