PARTNER PORTALU
  • BGK

Pendolino: W pociągu będzie strefa ciszy. Można już kupić bilety

  • PAP/AT    17 marca 2016 - 08:45
Pendolino: W pociągu będzie strefa ciszy. Można już kupić bilety
Strefy ciszy pojawią się w każdym pociągu Pendolino w wagonie nr 7 (fot.PTWP)

• Można kupić bilety na podróż w strefie ciszy w pociągu Pendolino.
• Strefy ciszy będą obowiązywać w wagonie nr 7.
• Brak rozmów telefonicznych, muzyka słuchana wyłącznie w słuchawkach a nawet rozmawianie szeptem, takie zasady obowiązywać będą w strefach ciszy.
Strefy ciszy pojawią się w każdym pociągu Pendolino w wagonie nr 7 (kl.2) od 14 kwietnia br.

"Pasażerowie sugerowali nam wprowadzenie podobnego rozwiązania, jakie już dziś stosują np. koleje niemieckie czy czeskie. Chęć korzystania z przejazdu w strefie ciszy pojawiła się także w trakcie badań sondażowych podróżnych, jakie prowadziliśmy. Ponad połowa, uznała wtedy strefę ciszy za atrakcyjne rozwiązanie" - powiedziała rzeczniczka prasowa PKP Intercity Beata Czemarajda.

Osoby, które wybiorą podróż w strefie ciszy powinny zachowywać… ciszę. Jak wskazuje przewoźnik w wyjątkowych sytuacjach zalecane będzie mówienie szeptem. Rozmowy telefoniczne należy prowadzić poza strefą a muzyki powinno słuchać się cicho i wyłącznie w słuchawkach. Korzystając zaś laptopa, tabletu czy innych urządzeń elektronicznych, najlepiej wyłączyć dźwięk już przed rozpoczęciem podróży.

Czytaj też: Dwa nowe miasta na trasie Pendolino

Cena biletu za przejazd w strefie ciszy będzie taka sama jak cena biletu w klasie 2. Podczas zakupu biletu w kasie czy przez internet, pasażer będzie miał do wyboru miejsce w części standardowej składu lub właśnie w strefie ciszy.

Przewoźnik przez dwa miesiące będzie realizował pilotaż usługi, w trakcie którego sprawdzi zainteresowanie usługą, zbierze uwagi oraz doświadczenia pasażerów z funkcjonowania stref w pociągach.

O zasadach funkcjonujących w strefie ciszy będą przypominały m.in. specjalne informacje umieszczone w wagonie w którym będzie strefa ciszy czyli nr 7.

PKP Intercity to spółka grupy PKP S.A., obsługującą kolejowe dalekobieżne przewozy pasażerskie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.