Pendolino: W pociągu będzie strefa ciszy. Można już kupić bilety

• Można kupić bilety na podróż w strefie ciszy w pociągu Pendolino.
• Strefy ciszy będą obowiązywać w wagonie nr 7.
• Brak rozmów telefonicznych, muzyka słuchana wyłącznie w słuchawkach a nawet rozmawianie szeptem, takie zasady obowiązywać będą w strefach ciszy.
Pendolino: W pociągu będzie strefa ciszy. Można już kupić bilety
Strefy ciszy pojawią się w każdym pociągu Pendolino w wagonie nr 7 (fot.PTWP)

Strefy ciszy pojawią się w każdym pociągu Pendolino w wagonie nr 7 (kl.2) od 14 kwietnia br.

"Pasażerowie sugerowali nam wprowadzenie podobnego rozwiązania, jakie już dziś stosują np. koleje niemieckie czy czeskie. Chęć korzystania z przejazdu w strefie ciszy pojawiła się także w trakcie badań sondażowych podróżnych, jakie prowadziliśmy. Ponad połowa, uznała wtedy strefę ciszy za atrakcyjne rozwiązanie" - powiedziała rzeczniczka prasowa PKP Intercity Beata Czemarajda.

Osoby, które wybiorą podróż w strefie ciszy powinny zachowywać… ciszę. Jak wskazuje przewoźnik w wyjątkowych sytuacjach zalecane będzie mówienie szeptem. Rozmowy telefoniczne należy prowadzić poza strefą a muzyki powinno słuchać się cicho i wyłącznie w słuchawkach. Korzystając zaś laptopa, tabletu czy innych urządzeń elektronicznych, najlepiej wyłączyć dźwięk już przed rozpoczęciem podróży.

Czytaj też: Dwa nowe miasta na trasie Pendolino

Cena biletu za przejazd w strefie ciszy będzie taka sama jak cena biletu w klasie 2. Podczas zakupu biletu w kasie czy przez internet, pasażer będzie miał do wyboru miejsce w części standardowej składu lub właśnie w strefie ciszy.

Przewoźnik przez dwa miesiące będzie realizował pilotaż usługi, w trakcie którego sprawdzi zainteresowanie usługą, zbierze uwagi oraz doświadczenia pasażerów z funkcjonowania stref w pociągach.

O zasadach funkcjonujących w strefie ciszy będą przypominały m.in. specjalne informacje umieszczone w wagonie w którym będzie strefa ciszy czyli nr 7.

PKP Intercity to spółka grupy PKP S.A., obsługującą kolejowe dalekobieżne przewozy pasażerskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE