PARTNER PORTALU
  • BGK

Pewna lista wykonawców białostockiej spalarni

  • wnp.pl    23 lutego 2012 - 12:12
Pewna lista wykonawców białostockiej spalarni

Posco Engineering & Construction z Korei Południowej nie złożyło odwołania, dotyczącego wykluczenia go z krótkiej listy wykonawców spalarni odpadów w Białymstoku. Wcześniej jego miejsce zajęło konsorcjum z udziałem Polimeksu-Mostostalu.
Na początku lutego, po nakazanej przez KIO ponownej ocenie wniosku konsorcjum Polimeksu-Mostostalu i Fisia Babcock Environment (Niemcy), zostało one dopuszczone do udziału w przetargu. W efekcie Posco Engineering & Construction zostało usunięte z krótkiej listy wykonawców.

W czwartek Anna Kulikowska z prowadzącej przetarg komunalnej spółki Lech, poinformowała portal wnp.pl, że Koreańczycy nie wnieśli odwołania od decyzji o ich wykluczeniu z postępowania.

Inwestycja ma już ostateczną decyzję środowiskową oraz decyzję lokalizacyjną. Spalarnia powstanie przy ulicy Andersa w Białymstoku. Będą do nie niej trafiały odpady z Białegostoku oraz ościennych gmin: Czarnej Białostockiej, Choroszczy, Dobrzyniewa Dużego, Gródka, Juchnowca Kościelnego, Michałowa, Supraśla, Wasilkowa i Zabłudowa.

Cały artykuł czytaj tu Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.