PARTNER PORTALU
  • BGK

PGE Obrót dostarczy prąd dla Warszawy

  • PAP/PSZ    24 listopada 2017 - 13:00
PGE Obrót dostarczy prąd dla Warszawy
Łączna wartość kontraktów wyniesie ponad 160 mln zł brutto. (fot. PTWP / Andrzej Wawok)

Firma PGE Obrót z Rzeszowa, zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych, wygrała dwa przetargi na sprzedaż energii elektrycznej dla Warszawy - pierwszy ogłoszony przez samorząd stolicy, a drugi przez MPWiK.
Jak poinformowałrzecznik prasowy PGE Obrót Mariusz Majewski, umowa przewiduje, że w 2018 r. spółka dostarczy dla Warszawy prąd do ponad 4 tys. punktów poboru energii zlokalizowanych na terenie miasta.

"Wśród odbiorców są m.in. warszawskie szpitale, biblioteki, muzea, ośrodki sportu i kultury, takie jak np. Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Myśli Jana Pawła II, Teatr Ateneum czy Teatr Syrena" - dodał.

Energia od PGE zasili także Tramwaje Warszawskie i Szybką Kolej Miejską.

Drugi wygrany przez rzeszowską spółkę przetarg był ogłoszony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. Umowa obejmie sprzedaż prądu do ponad 300 punktu poboru energii i będzie zawarta na lata 2018-2019.

Jak podkreślił Jan Maciej Mądrzak, wiceprezes PGE Obrót odpowiedzialny za sprzedaż i obsługę klienta, wygrane dwa przetargi dla stolicy Polski to kolejne prestiżowe kontrakty zdobyte przed firmę drogą przetargu publicznego. Przypomniał, że w październiku PGE wygrała przetarg na dostawę energii dla Krakowa.

"Realizujemy ambitne plany w zakresie zdobywania nowych kontraktów publicznych, umacniając tym samym na rynku renomę PGE Obrót jako stabilnego i bezpiecznego sprzedawcy" - dodał.

Łączna wartość kontraktów, które będą zawarte na podstawie dwóch rozstrzygniętych postępowań przetargowych, wyniesie ponad 160 mln zł brutto, a wolumen sprzedaży przekroczy 600 GWh.

PGE Obrót wchodzi w skład Grupy Kapitałowej PGE, największej grupy energetycznej w Polsce i jednej z największych firm energetycznych w Europie Środkowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • fff, 2017-11-27 13:40:26

    hahahhahahahah co za debile
  • hebel, 2017-11-26 16:55:15

    Należało tylko dodać, że prąd elektryczny będzie z Niemiec jak w obszarze całego województwa zachodniopomorskiego.