PARTNER PORTALU
  • BGK

PGNiG i Dalkia z ofertą na warszawskie elektrociepłownie

  • Reuters (wnp.pl)    27 lipca 2011 - 09:29
PGNiG i Dalkia z ofertą na warszawskie elektrociepłownie

PGNiG i Dalkia zdecydowały się na złożenie wiążących ofert na elektrociepłownie w Warszawie, należące do szwedzkiego koncernu Vattenfall.
PGNiG i Dalkia zdecydowały się na złożenie wiążących ofert na elektrociepłownie w Warszawie, należące do szwedzkiego koncernu Vattenfall - informuje na swoich stronach internetowych agencja Reuters.

We wrześniu 2010 r. Vattenfall ogłosił nową strategię, zakładającą m.in. skoncentrowanie się działalności koncernu na trzech najważniejszych dla siebie rynkach: Szwecji, Niemczech i Holandii. Z tych trzech rynków Vattenfall osiąga ok. 85 proc. przychodów. Konsekwencją przyjętej strategii jest pozbycie się pozostałych zagranicznych aktywów, znajdujących się poza głównych obszarem działalności.

Wśród wystawionych na sprzedaż polskich aktywów Vattenfalla, do najważniejszych należą Vattenfall Heat Poland (dawniej Elektrociepłownie Warszawskie). Według informacji agencji Reuters termin składania ofert na te aktywa szwedzkiego koncernu mija do końca tygodnia.

Agencja wśród chętnych, zamierzających złożyć wiążące oferty wymienia Dalkię i PGNiG, potwierdzając wcześniejsze prasowe doniesienia.

Obie firmy odmówiły komentarza.

26 lipca Dalkia Polska podpisała umowę kupna 85 proc. akcji Przedsiębiorstwa Stołecznego Energetyki Cieplnej (SPEC). Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.