PARTNER PORTALU
  • BGK

PGNiG: Szykują się wielkie inwestycje gazowe

  • PAP/AT    13 marca 2017 - 06:26
PGNiG: Szykują się wielkie inwestycje gazowe
Dystrybucja gazu zapewnia PGNiG najwyższe zyski, które w ubiegłym roku wyniosły ponad 1,6 mld zł (fot.pixabay.com)

PGNiG zamierza wydać rekordowe 1,7 mld zł na inwestycje w w tym roku. Pieniądze trafią na rozbudowę sieci dystrybucyjnej gazu.
W 2016 r. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przeznaczyło na działania inwestycyjne 1,1 mld zł. Kwota ta była porównywalna z podobnymi wydatkami w latach poprzednich. Teraz jednak - jak pisze "Nasz Dziennik" - nasz gazowy potentat zamierza rozszerzyć swój portfel inwestycyjny aż do 1,7 mld zł.

Gazownicy będą swoje inwestycje kierować głównie na rozwój sieci dystrybucji gazu, istotne będzie też zwiększanie produkcji ciepła i prądu, nie zabraknie również działań zmierzających ku zwiększeniu wydobycia gazu i ropy z polskich i norweskich złóż – informuje "Nasz Dziennik".

Czytaj też: Polacy zużywają coraz mniej prądu

Dystrybucja gazu zapewnia PGNiG najwyższe zyski, które w ubiegłym roku wyniosły ponad 1,6 mld zł. Jak pisze dziennik, to o prawie 200 mln zł więcej niż w 2015 r., przy czym cały zysk PGNiG w 2016 r. wyniósł ponad 3,3 mld zł.

Tak duże dochody były możliwe dzięki temu, że spółka sprzedała odbiorcom przemysłowym i indywidualnym 10,9 mld m sześc. gazu, czyli o 1,1 mld m sześc. więcej niż w 2015 r. Było to możliwe m.in. dzięki rozbudowie sieci gazowej o ponad 2 tys. km i wykonaniu 55 tys. nowych przyłączy - informuje "Nasz Dziennik".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.