PARTNER PORTALU
 • BGK

Picie wody z kranu? Dąbrowskie Wodociągi zachęcają do tego... na plaży

 • MN    22 lipca 2016 - 09:54
Picie wody z kranu? Dąbrowskie Wodociągi zachęcają do tego... na plaży
Częstowanie darmową wodą z kranu w upalne dni to kontynuacja kampanii „Piję wodę z kranu”, w ramach której Dąbrowskie Wodociągi od dwóch lat realizują akcje edukacyjne i informacyjne (fot. mat. pras.)

• W Dąbrowie Górniczej wodociągi rozpoczęły akcję lato na terenie zbiornika wodnego Pogoria 3.
• To jedno z najpopularniejszych miejsc do plażowania w woj. śląskim.
• Wodociągi rozdają tysiącom plażowiczów orzeźwiająca wodę prosto z kranu.
Akcja Dąbrowskich Wodociągów to część większej kampanii „Piję wodę z kranu”, w ramach której wodociągi przekonują, że woda prosto z kranu jest zdrowa, bezpieczna i tania.

Darmową i orzeźwiającą wodę można otrzymać na stoisku Dąbrowskich Wodociągów zlokalizowanym przy plaży jednego z najpopularniejszych zbiorników wodnych w województwie śląskim. To właśnie tam, przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogorii 3 przez 7 dni w tygodniu, w godz. 10-18 rozdawana jest woda – ta sama, która płynie z kranów mieszkańców Dąbrowy Górniczej.

- To kontynuacja zeszłorocznej akcji lato, która okazała się sukcesem. Reakcje mieszkańców były wtedy bardzo pozytywne – mówi Andrzej Malinowski, prezes zarządu Dąbrowskich Wodociągów. Jak dodaje, część osób nie mogła uwierzyć, że to dokładnie ta sama woda, która na co dzień płynie w ich kranach, ale byli też tacy, dla których picie „kranówki” to codzienność.

- Wiele osób mówiło nam, że od lat pije wodę z kranu w Dąbrowie Górniczej, a pewna pani opowiadała, że w opinii jej znajomych z całej Polski to dąbrowska kranówka jest najlepsza. Po takich reakcjach nie mieliśmy wyjścia i również w tym roku ochładzamy dąbrowianom lato w mieście – dodaje prezes.

Dodatkowo na Placu Wolności przy Pałacu Kultury Zagłębia, a także przy wejściu do Parku Hallera oraz na Placu Bema stoją kurtyny wodne, do których można wejść po wodną dawkę orzeźwienia.

Jak zaznacza prezes Dąbrowskich Wodociągów, ich woda w ponad 80 procentach pochodzi z ujęć głębinowych z obszaru jurajskiego, bogatego w składniki mineralne, wśród nich wapń i magnez. Każdego miesiąca wykonywane jest ok. 1300 badań wody, które potwierdzają jej wysoka jakość.

Podobne akcje można było zobaczyć też w innych miastach. W Jaworznie tamtejsze wodociągi uruchomiły automatyczny dystrybutor wody pitnej w centrum handlowym, chcąc w ten sposób zachęcić mieszkańców do picia wody z kranu. Z kolei w Łodzi wodociągi podjęły współpracę z właścicielami barów, którzy częstowali klientów darmową wodą z kranu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • dario, 2016-07-26 09:53:04

  Woda z kranu często niczym nie ustępuję składowi i walorom smakowym wodzie sprzedawanej w 5 litrowych baniakach we wszystkich znanych marketach w kraju. Po co przepłacać!!! - właśnie po to taka reklama!!! Woda z marketu 5l = 4 zł - woda z kranu 1000 l - 4 zł. Często piję kranówkę i przyznam, że jest... spoko!  rozwiń
 • Ale o so cho?, 2016-07-24 13:50:05

  I kto za to płaci? Płacą rodziny podłączone licznikiem z wodociągami w Dąbrowie Górniczej... Jeśli ktoś racjonalnie wytłumaczy czemu ma służyć taka reklama wody z domowej rury - temu powinna się należeć nagroda w postaci na przykład butli ze sprężonym powietrzem z Dąbrowy Górniczej......  rozwiń