PARTNER PORTALU
  • BGK

Pięć firm w przetargu na dostawę 24 tramwajów dla Krakowa

  • PAP    27 stycznia 2010 - 20:45

Pięć polskich i zagranicznych firm zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu przetargu na zakup 24 nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów dla Krakowa. Przedsięwzięcie, współfinansowane ze środków unijnych, będzie kosztowało około 210 mln zł netto.
Wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie (MPK) Zbigniew Palenica poinformował w środę, że do drugiego, ostatecznego etapu postępowania zakwalifikowano pięć firm. Są to: polski Solaris i Pesa Bydgoszcz oraz Caf z Hiszpanii, Alstom z Francji oraz Bombardier z Kanady.

- Każda z tych firm ma czas do końca lutego na przysłanie swoich ofert technicznych wraz z ceną - zaznaczył Palenica. Zwycięzca przetargu będzie najprawdopodobniej znany w połowie marca.

Zamówione przez krakowskiego przewoźnika wagony będą niskopodłogowe, przegubowe, o długości minimum 31 metrów i wyposażone w klimatyzację. Jednorazowo skład powinien przewieźć minimum 220 osób.

Firma, która wygra przetarg, będzie miała na realizację zamówienia 32 miesiące od podpisania umowy. Pierwsze tramwaje pojawią się na krakowskich ulicach w 2011 roku. Ostatni wagon powinien dotrzeć w połowie 2012 roku.

Zakup tramwajów to element unijnego projektu "Zintegrowany transport publiczny w aglomeracji krakowskiej - etap II", na który składa się również budowa nowej linii tramwajowej od ronda Grzegórzeckiego do oś. Golikówka oraz modernizacja ul. Długiej wraz z torowiskiem. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.