PARTNER PORTALU
  • BGK

Pięć gmin w pilotażowym programie gospodarki o obiegu zamkniętym

  • WNP.pl    30 maja 2017 - 15:17
Pięć gmin w pilotażowym programie gospodarki o obiegu zamkniętym
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wójtowie i burmistrzowie gmin biorących udział w programie pilotażowym (fot.fotolia)

Pięć gmin: Krasnobród, Łukowica, Sokoły, Tuczno i Wieluń bierze udział w pilotażowym programie gospodarki o obiegu zamkniętym, realizowanym wspólnie z Ministerstwem Środowiska.
Podczas spotkania, które odbyło się w Ministerstwie Środowiska, został zaprezentowany „Pilotażowy program priorytetowy gospodarki o obiegu zamkniętym” zatwierdzony przez zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem pilotażu jest wypracowanie przez gminy dobrych praktyk w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym.

Sławomir Mazurek, wiceminister środowiska, podkreślił kluczowe znaczenie gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) dla rozwoju Polski. Zwrócił uwagę, że transfer gospodarki w kierunku GOZ umożliwia realizację celów zrównoważonego rozwoju.

- Polska chce dawać przykład i być liderem tego procesu. Jest to szansa na dynamiczny rozwój kraju, szczególnie pod względem ekonomicznym, z jednoczesnym poszanowaniem środowiska naturalnego – powiedział wiceminister Sławomir Mazurek.

- Wprowadzenie pilotażu w pięciu gminach okazało się dobrym pomysłem. Przygotowujemy inwestycje, które będą wzorcowe dla innych samorządów. Udział w projekcie to szansa dla naszych gmin, ale także wyzwanie, któremu sprostamy. Gospodarka obiegu zamkniętego to ogromna szansa dla terenów wiejskich. Tkwi w nich potencjał, na który dotąd nie zwracaliśmy uwagi – zapewnił wójt gminy Sokoły, Józef Zajkowski.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wójtowie i burmistrzowie gmin biorących udział w programie pilotażowym: Krasnobród – Kazimierz Misztal, Łukowica – Czesława Rzadkosz, Sokoły – Józef Zajkowski, Tuczno – Krzysztof Hara i Wieluń – Paweł Okrasa.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • w.potega@neostrada.pl, 2017-05-31 11:05:32

    Nie od planu inwestycyjnego trzeba zaczynać, lecz od diagnozy.