PARTNER PORTALU
  • BGK

Pięć nowych Solarisów w Toruniu

  • AT    20 grudnia 2012 - 10:13
Pięć nowych Solarisów w Toruniu

Do Torunia przyjechało pięć nowych autobusów marki Solaris zakupionych ze środków własnych Miejskiego Zakładu Komunikacji. Pojazdy kosztowały łącznie 4,4 mln zł.
- Są to nowoczesne niskopodłogowe Solarisy Urbino 12, o długości 12 metrów, zasilane olejem napędowym. Są dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, mają nowoczesną stylistykę. Mogą przewozić jednorazowo 95 osób, w tym32 miejsca są siedzące. Co istotne, koszt eksploatacji tych wozów jest niski – podkreśla rzecznik prasowy MZK w Toruniu, Piotr Reich.

Nowe solarisy wyposażone są w silnik wysokoprężny czterosuwowy o zapłonie samoczynnym, z turbodoładowaniem oraz chłodzeniem powietrza doładowanego, spełniający wymogi normy EURO 5 i zapewniający odpowiednie własności trakcyjne autobusu w warunkach pełnego obciążenia i eksploatacji w ruchu miejskim o mocy 231 kW. Układ paliwowy wyposażony jest w podgrzewany filtr paliwa.

Autobusy mają automaty do sprzedaży biletów, monitoring oraz w tablicę informacyjną wewnętrzną LCD, której w poprzednio zamawianych pojazdach MZK nie było. Na wyświetlaczu tablicy znajdzie się m.in. informacja o linii autobusu, nazwa przystanku docelowego, w strefie przystankowej napis „przystanek” i nazwa bieżącego przystanku, po wyjeździe ze strefy przystankowej napis „Następny przystanek” i nazwa tego przystanku na trasie przejazdu, lista nazw kolejnych przystanków na trasie. Informacje wyświetlane będą w formie tzw. „termometru” wraz z ewentualnymi możliwymi przesiadkami. Jest tez możliwość wyświetlania dodatkowych informacji tekstograficznych.

- Sukcesywnie poprawiamy stan toruńskiego taboru. Dotychczas MZK miał 20 autobusów marki Solaris: 14 Solaris Urbino o długości 12 metrów, z czego trzy zasilane gazem CNG, pięć Solaris Urbino 8,6-metrowych i jeden autobus Solaris Urbino 18-metrowy przegubowy. W nowych jakość podróżowania będzie jeszcze wyższa – zapewnia Piotr Reich. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.