PARTNER PORTALU
  • BGK

Piekary Śląskie: Rusza System Dynamicznej Informacji Parkingowej

  • PAP/AT    30 marca 2016 - 12:21
Piekary Śląskie: Rusza System Dynamicznej Informacji Parkingowej
Informacje o wolnych miejscach parkingowych będą wyświetlane na tablicach ustawionych przy drogach (fot.pixabay.com)

• Kierowcy w Piekarach Śląskich już wkrótce będą doprowadzani wprost na wolne miejsca parkingowe.
• Miasto wprowadza System Dynamicznej Informacji Parkingowej oparty na czujnikach połączonych z urządzeniami przetwarzającymi dane.
Rzeczniczka piekarskiego magistratu Katarzyna Nylec wyjaśniła, że informacje o wolnych miejscach parkingowych będą wyświetlane na tablicach ustawionych przy drogach.

"Informację o wolnych miejscach wyślą specjalne czujniki magnetyczne połączone z urządzeniami przetwarzającymi dane. Jest ich w sumie ponad 130. Mobilny system nawigacji wprowadza katowicka firma BT Skyrise" - powiedziała Nylec.

Zanim system zacznie działać, od 1 kwietnia za budynkiem Urzędu Miasta w Piekarach Śląskich, uruchomiony zostanie nowy parking ze szlabanami, na którym przez pierwszą godzinę będzie można zostawić samochód za darmo. Udostępnienie parkingu przy magistracie jest jednym z elementów wprowadzania systemu monitorowania wolnych miejsc parkingowych - wskazała rzeczniczka magistratu.

Czytaj też: Strefy płatnego parkowania: Ile miasta zarabiają na parkingach?

System ma ruszyć w kwietniu. Specjalna aplikacja będzie mieszkańców informować o tym, gdzie w centrum miasta - przy ul. Wigury, Bytomskiej i Wyszyńskiego - jest aktualnie wolne miejsce do parkowania i od razu do niego doprowadzi. Aplikacja z czasem będzie też informować o wolnych miejscach na parkingu przy urzędzie. Już 1 kwietnia system zostanie udostępniony urzędnikom do testów wewnętrznych. Niebawem w mieście pojawią się także tablice, które poinformują kierowców o wolnych miejscach parkingowych.

Jak zaznaczyła Nylec, miasto nie ponosi kosztów wdrożenia systemu - pieniądze na ten cel niemal w całości pochodzą z dotacji unijnej, którą otrzymała katowicka firma BT Skyrise.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.