PARTNER PORTALU
  • BGK

Pielęgnacja drzew na terenie Swarzędza

  • 24swarzedz.pl    13 lutego 2012 - 10:56
Pielęgnacja drzew na terenie Swarzędza

Pod koniec stycznia wybrano firmę, która w 2012 roku będzie zajmować się pielęgnacją drzew i krzewów na terenie Swarzędza i pozostałych miejscowości należących do gminy.
Przetarg wygrało Konsorcjum Firm Zielony Serwis Las Park Ogród Andrzej Misiorny i Usługi Leśne Handel Transport Marek Mikuła.

W przetargu mogli wziąć udział wyłącznie wykonawcy dysponujący pracownikami, którzy posiadają kwalifikacje European Treeworker lub inne równoważne uprawnienia, przyznawane w zakresie pielęgnacji drzew. Firmy musiały również zatrudniać przynajmniej jedną osobę posiadającą kwalifikacje brakarza, zajmującego się wadami drewna i sposobem ich pomiaru.

Pracownicy zwycięskiego konsorcjum przez cały 2012 rok będą zajmować się nie tylko cięciami i usuwaniem drzew, ale również zabiegami pielęgnacyjnymi, które pozwolą drzewom zachować dobrą kondycję oraz poprawią bezpieczeństwo (usuwanie gałęzi dorastających do linii energetycznej, budynków, nad pasem jezdni i chodnika).

Prace obejmą drzewa znajdujące się w pasach drogowych, parkach miejskich, skwerach i nieruchomościach gminnych, a wykonywane będą po dokładnym zdiagnozowaniu ich stanu przez wykwalifikowanego „chirurga drzew”. Wyłonione firmy będą również zajmować się pielęgnacją młodych drzew, a więc formowaniem koron, pieleniem, usuwaniem odrostów, ściółkowaniem, czy podlewaniem, a także zapobieganiem atakom szkodników.

Prace pielęgnacyjne zostaną wykonane w samym Swarzędzu m.in. na terenie osiedla Mielżyńskiego, przy ulicy Sikorskiego, Wrzesińskiej, Kórnickiej, św. Marcina, Staszica, czy Tysiąclecia oraz w pozostałych miejscowościach należących do gminy.

„Mamy do usunięcia między innymi dwie sosny z terenu w pobliżu Szkoły Podstawowej w Kobylnicy oraz prace w zakresie pielęgnacji drzew przy ulicy Świerkowej w Rabowicach” – mówi Małgorzata Witoń z Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Swarzędz. „Wszystkie prace będą zlecane na bieżąco, pracownik urzędu z wykształceniem ogrodniczym każdorazowo pojedzie na wizję lokalną i zakwalifikuje dane drzewa do usunięcia bądź pielęgnacji. Ostateczną decyzję o wycince drzew podejmuje jednak Starostwo Powiatowe” – podsumowuje Małgorzata Witoń.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.