Pieniądze na urlopy wyrzucone w błoto

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza
  • 12-11-2012
  • drukuj
Zdaniem ekspertów 2mld zł rocznie zamiast na wydłużenie urlopu rodzicielskiego lepiej przeznaczyć na dodatkowe miejsca w żłobkach.
Pieniądze na urlopy wyrzucone w błoto

Pół roku urlopu macierzyńskiego, które mamy obecnie, to naprawdę względnie dużo, jeśli porównać to z innymi krajami europejskimi - pisze „Gazeta Wyborcza".

Wydłużenie urlopu do roku, według prognoz ministra finansów, będzie kosztowało około 2 mld zł rocznie. Sensowniejsze byłoby przeznaczenie tych pieniędzy na dodatkowe miejsca w żłobkach.

Zaoferowanie 80 proc. średniej krajowej pensji, które państwo wyda na zasiłek dla rodziców, to około 2 tys. zł. To dwa miejsca w żłobkach. Oferujemy więc jeden zasiłek macierzyński, zamiast dwóch miejsc w żłobkach, które można by utrzymać za te pieniądze.

To wyraźna preferencja wspierania przez państwo opieki indywidualnej nad dziećmi. Jednak sporo badań pokazuje, że nie krótsze urlopy powodują, iż Polacy nie decydują się na posiadanie dzieci, w znacznie większym stopniu barierą jest niska dostępność żłobków i przedszkoli - podaje „Gazeta Wyborcza".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (6)ZOBACZ WSZYSTKIE

Denerwuje mnie ten specyficzny język mediów. Np.: " Pieniądze za urlopy wrzucone w błoto". To oznacza, że zdecydowanie wrzucono w błoto nasze podatników pieniądze i aż się chce krzyknąć: co to za Rząd! Problem w tym, że napisał to dziennikarz wychowany w żłobku, który ma niezaspokojoną pot...rzebę miłości i bezpieczeństwa a tym samym jest pozbawiony myślenia i pisania w trosce o dobro wspólne. Podobną ofiarą żłobka, nota bene wymysłu komunistów, jest ten z "Rzeczpospolitej" od trotylu. rozwiń

apologeta, 2012-11-12 15:14:12 odpowiedz

Mężczyzna, który decyduje się na założenie rodziny, niech tę rodzinę utrzymuje, a nie liczy na wszystkich płacących podatki, że go w tym wyręczą. Koniec socjalizmu, niech każdy pracuje na ten swój "fundament ludzkości"!

Wolna 50+, 2012-11-12 12:59:05 odpowiedz

Materializm i konsumpcjonizm wyprał już mózgi większości ludzi oraz widać gołym okiem ma zamiar zniszczyć ostatnią ostoję i fundament ludzkości czyli rodzinę którą najlepiej jakby zastąpić żłobkami, nianiami , przedszkolami, itp. które w większości są fabrykami chorób, kopii i nowych niewolników sys...temu czyli podatników którzy mają zostać jak najszybciej wyhodowani i płacić na utrzymanie tego zgniłego systemu. rozwiń

Radek, 2012-11-12 10:20:53 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE