PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsi lokatorzy oglądają mieszkania

  • GK    10 stycznia 2013 - 11:13
Pierwsi lokatorzy oglądają mieszkania

W Tarnowie zakończyły się prace nad adaptacją budynku przy ulicy Pszennej na lokale komunalne.
Pierwsi lokatorzy oglądają już nowe mieszkania - mówi kierownik Biura Pomocy Mieszkaniowej w UMT Teresa Ogrodnik. W wyniku przebudowy byłego internatu szkolnego powstało 46 mieszkań, w tym trzy dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- To bardzo ważna inwestycja miasta w komunalny zasób mieszkaniowy. Z pewnością pozytywnie odczują to mieszkańcy oczekujący w kolejce na własne mieszkania - podkreśla zastępca prezydenta ds. społecznych Dorota Skrzyniarz.

Remont trwał od maja 2011 roku. Zamiast niszczejącego i niezagospodarowanego od lat byłego internatu powstały nowoczesne mieszkania komunalne „pod klucz" o bardzo dobrym standardzie, zlokalizowane w spokojnej okolicy.

- Wykonano m.in. termomodernizację budynku, instalację sanitarną, wyremontowano dach i strop oraz zainstalowano nową stolarkę okienną, a łazienki i kuchnie wyłożono płytkami. W listopadzie zakończyliśmy odbiory inwestycji. Mieszkania są wyposażone w instalacje sieci telewizji kablowej i internetowej - mówi dyrektor Centrum Rozwoju Miasta Krzysztof Madej.

Wokół budynków powstały chodniki oraz miejsca parkingowe. Koszt inwestycji wyniósł ok. 3,4 mln zł. Pieniądze w całości pochodziły z budżetu miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Sara, 2013-01-10 16:01:03

    Nareszcie coś wartościowego, zamiast następnego sklepu
  • Gość, 2013-01-10 14:22:46

    Czemu Finowie zawdzięczają swój sukces gospodarczy, wysoką stopę życiową. Ano tym, że po odzyskaniu niepodległości postawili na ludzi. Zagwarantowali mieszkania. Stały się dostępne. Taki człowiek będzie wydajnie pracował, jak ma dach nad głową.