PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsza będzie ciepłownia w Policach

  • wnp.pl (Dariusz Malinowski)    5 października 2011 - 12:19

Szefostwo GK Tarnów rozpatruje projekt budowy na terenie Zakładów Chemicznych Police elektrociepłowni na gaz.
Nowa elektrociepłownia mogłaby powstać już za kilka lat. Na razie niewiele widomo o wielkości planowanej elektrociepłowni. Jednak praktycznie przesądzone jest, że byłby to zakład wykorzystujący paliwo gazowe.

Moc mogłaby być jednak uzależniona od tego, czy elektrociepłownia będzie służyła tylko zakładowi, czy też np. miastu. Dlaczego praktycznie przesądzone jest, że byłyby to zakład opalany gazem?

Jak przyznaje prezes Polic Krzysztof Jałosiński – gaz miałby niewątpliwie sporo zalet.

Do najważniejszych należy już istniejące przyłącze gazowe. Nie byłoby potrzeby budowania takie połączenia. Po drugie Police zlokalizowane są blisko granicy z Niemcami, mogłyby być dość dobrze zabezpieczone pod względem dostaw.

Należy także pamiętać o budowanym terminalu LNG w Świnoujściu. Dodatkowo może się okazać, że gaz będzie kupowany po dość korzystnych cenach. – Prowadzimy rozmowy w sprawie umowy gazowej z PGNiG.

Jako Grupa jesteśmy obecnie największym odbiorcą gazu w Polsce, w związku z tym liczymy na to, że uda się nam osiągnąć korzystne dla obu stron porozumienie – przyznaje prezes GK Tarnów (w skład której wchodzą Police) Jerzy Marciniak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Sasza_Bielecki, 2011-10-12 04:53:53

    a opracowany jest biznes plan ze juz budujecie?