PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsza godzina gratis jazdy rowerem w Warszawie

  • AT    30 sierpnia 2013 - 11:19
Pierwsza godzina gratis jazdy rowerem w Warszawie

W piątek, 30 sierpnia, nie trzeba będzie płacić za pierwszą godzinę jazdy rowerem Veturilo, a druga będzie kosztowała symboliczną złotówkę. Uchwalę w tej sprawie podjęła Rada Miasta Warszawy.
- Zachęcam wszystkich mieszkańców do korzystania z naszego systemu wypożyczalni rowerów. Urodzinowe obchody Veturilo są do tego doskonałą okazją. Staram się, żeby rowerzyści mogli jeździć po stolicy w jak najbardziej komfortowych warunkach i korzystali z rowerów w codziennej drodze do pracy. - mówi prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Czytaj też: Kolejne stacje rowerów Veturilo w Warszawie

30 sierpnia bezpłatna będzie pierwsza godzina wypożyczenia, a nie 20 minut, jak dotychczas. Za drugą godzinę trzeba będzie zapłacić tylko „złotówkę". Pozostałe opłaty się nie zmienią. Rowery, według preferencyjnych stawek, będzie można wypożyczać przez całą dobę, od 00.00 do 23.59. Wypożyczający znajdą w koszykach płytę-niespodziankę.

Na rowerach Veturilo będzie można wybrać się na wycieczkę, a z „rowerem towarzyszącym" na urodzinowy koncert do parku Fontann, na warszawskim Podzamczu. Przypominamy, że impreza rozpoczyna się o godz. 19.00 od występu Meli Koteluk i zespołu OCN, a kończy się tradycyjnym multimedialnym pokazem fontann.

Z Warszawskiego Roweru Publicznego Veturilo, korzysta na co dzień już ponad 144 tysiące osób. Rowery były już wypożyczane ponad 1,6 mln razy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.