PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsze Impulsy już w Kolejach Mazowieckich

  • bad    7 maja 2015 - 11:02
Pierwsze Impulsy już w Kolejach Mazowieckich
Koleje Mazowieckie zakupiły 12 pięcioczłonowych Impulsów. Fot. kolejemazowieckie.pl

Trwają odbiory pierwszych pięcioczłonowych Impulsów wyprodukowanych przez nowosądecki Newag. Łącznie Koleje Mazowieckie zakupiły 12 takich pojazdów.
Pierwsze dwa Impulsy już znajdują się w spółce, a w najbliższych dniach zakończą się ich odbiory. Wkrótce o wygodzie podróżowania nowoczesnymi Impulsami będą mogli się przekonać sami podróżni.

- To ważny z punktu widzenia ciągłego rozwoju Kolei Mazowieckich zakup. Dzięki niemu możliwe będzie wykorzystanie pojazdów tam, gdzie potoki podróżnych są największe, czyli na linii Warszawa - Skierniewice. To także poważne wzmocnienie, jeśli chodzi o liczbę zupełnie nowych pojazdów będących w posiadaniu spółki - powiedział Czesław Sulima, członek zarządu, dyrektor eksploatacyjny Kolei Mazowieckich.

Komfortowe Impulsy mogą przewieźć 531 osób

Każdy z Impulsów to dodatkowe 206 miejsc siedzących oraz 325 miejsc stojących do dyspozycji podróżnych. Nowe pojazdy to jednak nie tylko nowe miejsca, ale także wysoki komfort podróży dzięki klimatyzacji, wi-fi, systemowi informacji pasażerskiej oraz intercomowi. Przewidziano także dodatkową przestrzeń na większy bagaż.

Pamiętano też o potrzebach osób niepełnosprawnych. Oprócz specjalnie przystosowanych miejsc dla pasażerów poruszających się na wózkach inwalidzkich do dyspozycji są urządzenia ułatwiające wjazd do pociągu oraz specjalnie przystosowane toalety. Dla osób podróżujących z małymi dziećmi dostępny jest przewijak. Nowe pięcioczłonowe ezt będą mogły rozwijać prędkość do 160 km/h.

- Są to pierwsze pięcioczłonowe Impulsy wyprodukowane w Newagu. Dzięki zamówieniu Kolei Mazowieckich rozszerzyliśmy nasze portfolio o kolejne pojazdy - mówi Zbigniew Konieczek, prezes NEWAG S.A. - Konsekwentnie rozwijamy elektryczne zespoły trakcyjne z rodziny Impuls, posiadamy już certyfikat zgodności z najnowszymi restrykcyjnymi normami unijnymi - TSI LOK&PAS, a współczynnik niezawodności Impulów osiąga prawie 99% - dodaje.

Umowa na ich dostawę została podpisana z firmą Newag S.A. 28 listopada 2014 r. Koszt inwestycji to 257 mln zł brutto, z czego 82 mln zł stanowią środki pozyskane z Unii Europejskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.