PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsze na Podlasiu energetyczne konsorcjum

  • AW    16 sierpnia 2013 - 18:16

Sześć białostockich firm wywodzących się z Elektrociepłowni Białystok SA znów połączyło siły. Nowopowstałe konsorcjum energetyczne realizuje odpowiedzialne i skomplikowane technicznie inwestycje, również związane z energią odnawialną.
Konsorcjum jest efektem porozumienia firm energetycznych : Automatyka Pomiary Sterowanie SA, Elrem, Energoinwest JK,  Ferrox, Nawec i  Remex, które  łączy nie tylko wspólne pochodzenie, ale także dotychczasowa ścisła współpraca.

Zachowując niezależność jako podmioty gospodarcze grupa podejmuje wspólne działania w zakresie świadczenia kompleksowych robót z zakresu automatyki przemysłowej, elektryki, prac instalatorsko-remontowych, budowlanych, energii odnawialnej i nadzoru inwestorskiego. Uczestnicy konsorcjum mają na swoim koncie blisko 20- letnie doświadczenie w realizacji tego typu zleceń głównie jako podwykonawcy.

Firmy tworzące  konsorcjum mają duże doświadczenie i referencje m.in. w branży wodno - kanalizacyjnej, w budownictwie ogólnym, przemyśle spożywczym, drzewnym czy  przetwórczym.

- Wychodzimy z założenia, że konkurencja nie wyklucza wzajemnych, korzystnych interakcji z innymi firmami, a może stać się motorem ich rozwoju – dodaje Leszek Jackowski, prezes spółki Remex. -  Przede wszystkim jednak takie połączenie sił, technologii i kompetencji przełoży się na jeszcze lepszą jakość świadczonych usług.

Jako grupa spółki z konsorcjum energetycznego są w stanie zapewnić realizację umów od projektu po serwis, wyspecjalizowaną kadrę inżynieryjno - techniczną, specjalistyczny sprzęt i park maszynowy, najnowocześniejsze narzędzia projektowe, programistyczne i techniczne.

Konsorcjum białostockich firm energetycznych to pierwsza tego typu inicjatywa na Podlasiu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.