PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwszy lot Rzeszów-Szczecin

  • PAP    30 września 2011 - 16:58
Pierwszy lot Rzeszów-Szczecin

W piątek wieczorem z portu lotniczego w podrzeszowskiej Jasionce (Podkarpackie) wystartuje pierwszy samolot do Szczecina. Nowe połączenie uruchamia polski przewoźnik Eurolot - poinformował rzecznik prasowy portu, Łukasz Sikora.
Dodał, że połączenie Szczecin-Rzeszów jest najdłuższą lotniczą trasą w Polsce.

- Czas przejazdu pociągiem to aż 13-15 godzin, dzięki samolotowi czas ten skraca się dziesięciokrotnie - do 1,45 godziny. Loty z Jasionki odbywać się będą w piątki i niedziele - powiedział Sikora.

Czytaj też: Dwa nowe połączenia z lotniska w Jasionce

Ceny biletów zaczynają się od 195 złotych; rezerwować je można na stronie internetowej przewoźnika.

Jak podkreślił rzecznik, to kolejne w tym roku nowe połączenie z Jasionki, m.in. w marcu irlandzki przewoźnik Ryanair uruchomił loty do hiszpańskiej Girony k. Barcelony.

- Natomiast od listopada będziemy latać także do Katowic (zabierz głos/oceń prezydenta), Gdańska (zabierz głos/oceń prezydenta) i Warszawy (zabierz głos/oceń prezydenta). Te trzy połączenia uruchamia OLT Jetair - powiedział Sikora.

Czytaj też: Lotnisko w Jasionce ma nową płytę postojową

Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce od kilku lat należy do najdynamiczniej rozwijających się portów lotniczych w Polsce. Rok 2010 zakończył prawie 20-procentowym wzrostem liczby obsłużonych pasażerów (454 tys.). Na lotnisku realizowanych jest kila dużych inwestycji o łącznej wartości ponad 400 mln zł. Wśród nich jest budowa nowego terminala pasażerskiego oraz nowej wieży kontroli lotów.

Z Jasionki można dolecieć bezpośrednio do 10 lotnisk w Europie, m.in.: do Bristolu, Birmingham, Dublina, Frankfurtu oraz Warszawy. Połączenia realizowane są przez Ryanair, Lufthansę i PLL LOT. W ruchu czarterowym port obsługuje połączenia z Egiptem, Grecją, Tunezją i Turcją.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Jasia, 2011-10-03 12:42:58

    Czy to jest lot w jedna stronę?!
  • CIEKAWY, 2011-10-02 13:03:49

    Dlaczego nie Rzeszow-Paryz czy ktos wie cos na ten temat?