PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwszy lot z Krakowa do Zielonej Góry

  • pt    22 września 2014 - 09:24
Pierwszy lot z Krakowa do Zielonej Góry

19 września ruszyło regularne połączenie lotnicze pomiędzy Krakowem a Zieloną Górą.
Lubuskie bliżej Małopolski.  A to dzięki połączeniu lotniczemu, którego inauguracja nastąpiła w piątek, 19 września br. w Krakowie. Samolot linii lotniczych Eurolot wzbił się w niebo o godz. 14.25. Wcześniej, w siedzibie Fundacji Książąt Lubomirskich w Krakowie, odbyło się spotkanie, podczas którego zaprezentowany został potencjał naszego portu lotniczego i województwa.

Czytaj tez:  Lotnisko w Gdańsku idzie w tym roku na rekord

Od piątku, 19 września br., z krakowskiego lotniska do województwa lubuskiego można polecieć w każdy piątek, zgodnie z jeszcze obowiązującym rozkładem sezonu letniego czyli do 24 października. Samolot Q400 NextGen startuje z Krakowa do Zielonej Góry o godz. 14.25, a wylot z Zielonej Góry do Krakowa jest o godz. 15.55.

Czytaj: Kiedy ruszy lotnisko w Radomiu?

Od 30 października br., Eurolot będzie wykonywał loty na tej trasie w każdy czwartek.

W piątek trwały jeszcze renegocjacje z przewoźnikiem, których celem był optymalny rozkład planowanych lotów. - Udało się wynegocjować poniedziałkowy termin powrotów. Mamy nadzieję, że będzie to dogodny dla pasażerów termin, który zachęci Lubuszan do odwiedzenia Krakowa, a mieszkańców Małopolski do odwiedzania Lubuskiego - mówi marszałek Elżbieta Polak.

Wicemarszałek Bogdan Nowak podczas spotkania mówił m.in. o potencjale lubuskiego lotniska. Przypomnijmy, że  lubuskie realizuje Strategię Rozwoju Portu Lotniczego w Babimoście. Zgodnie z uchwałą sejmiku, na promocję województwa w ramach rozwoju portu przeznaczonych zostało 8,7 mln zł. 2 mln zł rocznie do lotniska dopłaca miasto Zielona Góra.

Wykonany został plan inwestycyjny w zakresie zabezpieczenia lotniska, otrzymaliśmy także certyfikat portu cywilnego. Lotnisko w Babimoście ma system ILS, wybudowana została droga patrolowa oraz nowa strażnica Lotniskowej Służby Pożarnej. W tej chwili trwają przygotowania do zmiany struktury własności spółki – wprowadzenie zarówno Miasta Zielona Góra, Babimostu i biznesu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.