PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwszy sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego zakończony sukcesem. Ponad 60 tys. wypożyczeń

  • KDS    29 listopada 2017 - 17:03
Pierwszy sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego zakończony sukcesem. Ponad 60 tys. wypożyczeń
Każdy gliwicki rower ma za sobą średnio 600 wypożyczeń (fot. nextbike.pl)

Gliwicki Rower Miejski wyjątkowo przypadł do serca mieszkańcom miasta. W pierwszym sezonie zanotował ponad 60 tys. wypożyczeń. W czwartek (30.11) zaplanowano zakończenie sezonu. Start 1 marca 2018 roku.
- Gliwiczanie pokochali rower miejski i bardzo chętnie z niego korzystają. Dzięki takiej alternatywnej, przyjaznej dla środowiska formie komunikacji miasto staje się coraz bardziej ekologiczne. Mamy nadzieję, że kolejny sezon będzie równie udany – mówi Ewa Staszków z wydziału przedsięwzięć gospodarczych i usług komunalnych Urzędu Miejskiego w Gliwicach. 

Charakterystyczne niebiesko-czerwone rowery w tym roku można było wypożyczać po raz pierwszy. Gliwice są drugim miastem na Śląsku, które zdecydowało się uruchomić system rowerowy. 

- W gliwickim systemie zarejestrowało się ponad 6700 osób. System zanotował 60 tys. wypożyczeń. Z rowerów korzystało również 1600 użytkowników zarejestrowanych w innych systemach Nextbike, przede wszystkim w Katowicach, ale nie tylko. Wypożyczyli oni rowery niemal 16 tysięcy razy! Co czwarte wypożyczenie zostało dokonane przez osoby spoza Gliwic lub mieszkańców miasta, którzy mieli już konto w innym systemie Nextbike – wylicza Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Gliwickiego Roweru Miejskiego. 

Każdy gliwicki rower ma za sobą średnio 600 wypożyczeń. Użytkownicy najchętniej rowery wypożyczali w maju, kiedy dokonano 12 192 wypożyczeń. Najpopularniejszym dniem był jednak piątek 31 marca. Jednego dnia dokonano aż 857 wypożyczeń, co oznacza, że rowery były wypożyczane średnio co półtorej minuty! Przez cały sezon średni czas jednego wypożyczenia Gliwickiego Roweru Miejskiego to 21 minut i 39 sekund.

Najpopularniejsze stacje Gliwickiego Roweru Miejskiego:
1. Dworzec
2. ul. Akademicka
3. pl. Inwalidów Wojennych
4. skwer Dessau
5. pl. Piłsudskiego

Najpopularniejsze trasy:
1. ul. Akademicka do Dworzec
2. Dworzec do ul. Akademicka
3. Dworzec do pl. Inwalidów Wojennych
4. pl. Inwalidów Wojennych do Dworzec
5. Dworzec do skwer Dessau

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.