PARTNER PORTALU
  • BGK

Piła: nowe miejsca pracy i inwestycje w gospodarce odpadami

  • aw    17 września 2015 - 20:28

Spółka Altvater Piła, której współwłaścicielem są miasto Piła, zapowiada stworzenie w tym roku nowych miejsc pracy w wyspecjalizowanym Centrum Zarządzania Należnościami. Firma zakupiła również nowoczesne śmieciarki oraz planuje otwarcie Ścieżki Edukacji Ekologicznej, z której będą mogli korzystać mieszkańcy Piły.
Urząd Miasta Piła ustalił z firmą Eneris Surowce, drugim współwłaścicielem Altvater Piła, że otworzy w Pile wyspecjalizowane Centrum Zarządzania Należnościami, które będzie zarządzało strumieniem należności od instytucji, przedsiębiorstw i osób fizycznych.

W tym roku w Pile powstanie trzon Centrum składający się minimum z pięciu osób, a kolejne miejsca pracy będą tworzone w roku 2016.

- Bardzo cieszy mnie fakt, że udało się nam przekonać naszego partnera Eneris Surowce do otwarcia swojego Centrum Usług Wspólnych w Pile. Oznacza ono nie tylko miejsca pracy w wyspecjalizowanym dziale, ale podkreśla również rangę Piły jako centrum zarządzania należnościami dla tej ogólnopolskiej firmy- mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Do tej pory Centrum Usług Wspólnych Eneris Surowce znajdowało się w Kielcach, Jaworznie i Warszawie i obejmowało m.in. takie działy jak: księgowość i finanse, komunikację, IT czy dział zakupów.

Nowoczesne śmieciarki i edukacja ekologiczna

Do Altvater Piła trafiły nowoczesne śmieciarki. Ich specjalistyczna zabudowa została stworzona w ten sposób, aby zmieścić 21 m3 wstępnie sprasowanych odpadów, a jednocześnie sprawnie poruszać się po wąskich miejskich i osiedlowych drogach.

- Nowe pojazdy będą jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców, miały minimalny wpływ na środowisko i gwarantowały komfort pracy obsłudze. Jeden taki pojazd kosztuje około 600 tys. zł, ale jest opłacalną inwestycją - mówi Dariusz Mikołajczyk, prezes Altvater Piła.

Dodatkowo pojazdy, z których korzysta Altvater są wyposażone w System Monitoringu Odpadów Komunalnych, który pozwala na nadzorowanie w czasie bieżącym trasy śmieciarki i odbioru odpadów, a także rejestrowanie sytuacji problemowych, takich jak brak dostępu do pojemników czy obecność w pojemnikach surowcowych gruzu lub odpadów niebezpiecznych. System ten pozwala optymalizować trasy oraz na bieżąco reagować na ewentualne problemy.

Na terenie Altvater Piła powstanie również Ścieżka Edukacji Ekologicznej, która pozwoli dzieciom zdobywać wiedzę na temat prawidłowego postępowania z odpadami. Ścieżka Edukacji Ekologicznej skierowana jest do uczniów starszych grup przedszkolnych, szkół podstawowych i gimnazjów. Składa się ona z serii 10 dużych tablic i kilkunastu małych, scenariusza lekcji, listy zagadek ekologicznych oraz certyfikatów dla uczestników zajęć edukacyjnych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.