PARTNER PORTALU
  • BGK

Piotrków Trybunalski oferuje mieszkania w kamienicach komunalnych

  • JL    18 października 2016 - 13:57
Piotrków Trybunalski oferuje mieszkania w kamienicach komunalnych
Piotrków Trybunalski oferuje mieszkania komunalne w kamienicach. (Fot. Piotrków Trybunalski.pl)

W Piotrkowie Trybunalskim wystartował program "Młode Stare Miasto". Mieszkańcy mogą składać podania o mieszkania w kamienicach komunalnych, które staną przy ul. Garncarskiej.
Budowa nowych kamienic rozpocznie się w najbliższych miesiącach. W dwóch budynkach (kamienica i oficyna), które powstaną przy ul. Garncarskiej 6/8 znajdzie się 15 mieszkań: jeden lokal jednopokojowy, 7 lokali dwupokojowych i 7 lokali trzypokojowych o powierzchni użytkowej od 42 do 60 metrów kwadratowych.

Do konkursu ofert może przystąpić osoba, która spełnia łącznie następujące warunki: nie posiada tytułu prawnego do jakiegokolwiek lokalu mieszkalnego w Piotrkowie Trybunalskim (a w przypadku małżonków wymóg ten spełniają obydwoje) lub posiada tytuł prawny do lokalu w zasobach prywatnych na okres nie dłuższy niż rok albo posiada wypowiedzenie umowy najmu lokalu bądź jest mieszkańcem Piotrkowa Trybunalskiego.

Ponadto średni miesięczny dochód na członka gospodarstwa domowego z ostatnich trzech miesięcy - przed złożeniem oferty - powinien wynosić nie mniej niż 176 proc. i nie więcej niż 300 proc. kwoty najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym oraz nie mniej niż 101 proc. i nie więcej niż 200 proc. kwoty najniższej emerytury w gospodarstwie wieloosobowym.

W pierwszej kolejności uprawnionymi do najmu są małżeństwa z dziećmi, w których co najmniej jeden z małżonków jest w wieku do 35 lat oraz inne osoby w wieku do 35 lat wychowujące dzieci.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.