PARTNER PORTALU
  • BGK

Piotrków Trybunalski: rusza remont na dworcu kolejowym

  • PAP/KDS    12 lipca 2017 - 17:28
Piotrków Trybunalski: rusza remont na dworcu kolejowym
W ramach prac odnawiana jest m.in. zabytkowa wiata z 1864 roku (fot. plk-sa.pl)

Blisko 4,5 mln zł będzie kosztował remont dworca kolejowego w Piotrkowie Trybunalskim. Efekt prac ma zapewnić wygodniejszą obsługę pasażerów oraz zachowanie historycznego stylu nawiązującego do Kolei Warszawsko – Wiedeńskiej.
W ramach prac odnawiana jest m.in. zabytkowa wiata z 1864 roku. Jak informuje rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec, roboty prowadzone przy modernizacji peronu nr 1 piotrkowskiej stacji obejmują m.in. nową antypoślizgową nawierzchnię, oświetlenie i ławki oraz odnowienie pochodzącej z XIX-wieku wiaty.

"Po renowacji zadaszenie lepiej ochroni podróżnych, lecz zachowa historyczny kształt, z czasów Kolei Warszawsko - Wiedeńskiej. Obecnie trwają prace związane z konstrukcją wiaty oraz przebudową peronu. Zdemontowane żeliwne podpory zostały oczyszczone i zabezpieczone antykorozyjnie. Wykonawca poza terenem budowy czyści elementy dachu" - powiedział Siemieniec.

Obiekt znajduje się w rejestrze zabytków, dlatego inwestycja prowadzona jest pod nadzorem konserwatora zabytków. Rzecznik dodał, że na stacji w Piotrkowie Trybunalskim pojawią się nowe gabloty z rozkładami jazdy i czytelne oznakowania, co ma poprawić komfort podróżnych, a monitoring zwiększyć bezpieczeństwo na stacji.

Jak zapewnił, prace przebiegają planowo i nie wpływają na kursowanie pociągów.

Koszt przebudowy wiaty i peronu nr 1 to blisko 4,5 mln zł. Inwestycja ma zakończyć się w grudniu 2017. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.