PARTNER PORTALU
  • BGK

Piotrków Trybunalski. Sokół przyleci na ratunek

  • JL    27 czerwca 2016 - 10:18
Piotrków Trybunalski. Sokół przyleci na ratunek
Sokół ma wypłoszyć gawrony w parku w Piotrkowie Trybunalskim. Fot. Piotrków.pl

Jest zezwolenie na użycie sokoła, który ma wypłoszyć gawrony z parku im. ks. J. Poniatowskiego w Piotrkowie Trybunalskim.
Kilka miesięcy trwała wymiana pism, ale w końcu udało się uzyskać zezwolenie na użycie sokoła, który pomoże spłoszyć gawrony zabrudzające park im. ks. J. Poniatowskiego i psujące komfort odpoczynku w największym miejskim zieleńcu.

Jak informują pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, wpłynęło już pismo, w którym Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Łodzi zezwala na zastosowanie tzw. metody sokolniczej.

Postawił jednak warunki. Zezwolenie jest ważne w okresie od 1 września 2016 roku do 15 marca 2017 roku oraz od 1 do 30 września 2017 roku.

– Oznacza to, że płoszenie może odbywać się przed i po okresie lęgowym, czyli w czasie, kiedy kolonia gawronów w parku jest mniejsza – wyjaśnia Zdzisław Majsak z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta i dodaje, że w marcu płoszenie będzie mogło się odbywać pod nadzorem ornitologa.

W trakcie używania metody sokolniczej pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta będą także zrzucali niezasiedlone gniazda.

– Będziemy oceniać, na ile te połączone działania pozwolą wyeliminować problem. Po tym okresie będziemy mogli zastanowić się nad podjęciem dalszych kroków – zapewnia Zdzisław Majsak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.