PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP Intercity naprawi 748 wagonów

  • PAP    7 października 2011 - 18:27
PKP Intercity naprawi 748 wagonów

PKP Intercity rozpisało przetarg na naprawy rewizyjne 748 wagonów pasażerskich, które na co dzień kursują w pociągach krajowych - poinformowała rzeczniczka spółki Małgorzata Sitkowska. Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowano na 22 listopada br.
- Przedmiotem przetargu jest wykonanie napraw okresowych 748 wagonów osobowych. Zamówienie zostało podzielone na 28 zadań. Wśród wytypowanych do naprawy wagonów znajdują się wagony przedziałowe, bezprzedziałowe klasy 1 i 2, wagony sypialne, kuszetki oraz wagony gastronomiczne - barowe i restauracyjne. Po raz pierwszy przewoźnik dopuścił w ramach postępowania przetargowego ewentualność opcji polegającej na zastąpieniu w 200 wagonach tradycyjnego systemu WC systemem zamkniętym - podała rzeczniczka.

Przewoźnik przy wyborze oferty będzie kierował się ceną brutto. Przewidziane postępowaniem przetargowym prace zostaną zakończone w ciągu 18 miesięcy od daty podpisania umowy. Inwestycja ma być sfinansowana ze środków własnych PKP Intercity.

- Zgodnie z wcześniejszymi założeniami PKP Intercity w bieżącym roku wyremontuje ok. 1000 wagonów osobowych, z czego na ponad 950 podpisano już umowy. Ponadto PKP Intercity prowadzi dwa postępowania przetargowe zakładające zakup 30 nowych piętrowych wagonów do obsługi ruchu pasażerskiego na linii Warszawa - Łódź oraz modernizację 68 wagonów, które w przyszłości obsługiwać będą trasę ze Szczecina do Przemyśla - poinformowała rzeczniczka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.