PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP Intercity, nowy rozkład jazdy 2016/2017 r.: Każdy może zgłosić uwagi

  • PAP/AT    24 lutego 2016 - 18:10
PKP Intercity, nowy rozkład jazdy 2016/2017 r.: Każdy może zgłosić uwagi
PKP Intercity przygotowały specjalną ankietę, w ramach której każdy może zgłosić swoje sugestie czy pomysły (fot.intercity.pl)

• Od 24 lutego do 5 marca 2016 r., można zgłosić propozycje dot. nowego rozkładu jazdy PKP Intercity na 2016/2017 r..
• Pozycję można składać wypełniając specjalny formularz na stronie internetowej przewoźnika.
• Propozycje mogą odnosić się np. do godzin czy terminów kursowania pociągów.
"W środę (24 lutego) rozpoczęły się konsultacje społeczne nowego rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity na sezon 2016/2017" - poinformował w komunikacie przewoźnik.

"Chcemy lepiej dopasowywać rozkłady jazdy do oczekiwań pasażerów. Pracując nad nową siatką połączeń, korzystamy ze sprawdzonego narzędzia, konsultacji społecznych. Nawet najdrobniejsza wskazówka może być dla nas bardzo cenna" - powiedział cytowany w komunikacie prezes PKP Intercity Jacek Leonkiewicz.

Przewoźnik przygotował na stronie http://rozkladjazdy.badanie.net/ specjalną ankietę, w ramach której każdy może zgłosić swoje sugestie czy pomysły. Propozycje mogą odnosić się np. do godzin czy terminów kursowania pociągów. Ważne jest, aby opierać swe propozycje na obecnie obowiązującym rozkładzie jazdy.

Czytaj też: PKP Intercity: W 2015 r. pociągi przewiozły 31,2 mln pasażerów

Formularz będzie aktywny do 5 marca br. Jak zapewnia przewoźnik zgłoszone uwagi w miarę możliwości, po uzgodnieniach z zarządcą infrastruktury (PKP PLK) oraz ministerstwem infrastruktury i budownictwa, zostaną uwzględnione w rozkładzie jazdy.

Proces tworzenia rozkładu jazdy przewoźników kolejowych rozpoczyna się w styczniu, kiedy zapadają pierwsze ustalenia związane z ofertą międzynarodową.

Na podstawie przekazanych przez zarządcę infrastruktury (PKP PLK) czasów jazdy na poszczególnych liniach, w lutym jest tworzony wstępny zarys rozkładu jazdy. Wtedy też odbywają się wewnętrzne ustalenia na temat oferty w nowym rozkładzie z zamawiającym usługi, czyli przewoźnikami kolejowymi funkcjonującym w naszym kraju. W przypadku PKP Intercity jest to ministerstwo infrastruktury i budownictwa.

Pod koniec marca i w kwietniu składane są wnioski do PKP PLK o przydzielenie trasy pociągu w nowym rozkładzie jazdy. W okresie od maja do sierpnia odbywa się proces konstrukcji i koordynacji rozkładu jazdy, w którym uczestniczą wszyscy przewoźnicy pasażerscy i zarządca infrastruktury. Następnie we wrześniu zarządca infrastruktury, czyli PKP PLK przekazuje przewoźnikom rozkład jazdy w celu akceptacji i naniesienia ewentualnych poprawek.

Ostatecznie w listopadzie PKP PLK przekazuje zatwierdzone trasy pociągów, jakie będą obowiązywały w nowym rozkładzie, który tak jak i w całej zachodniej Europie, wchodzi w Polsce w drugą niedzielę grudnia, czyli w tym przypadku w 11 grudnia 2016 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.