PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP Intercity walczy o podróżnych

  • PAP/Rzeczpospolita    26 września 2014 - 08:41
PKP Intercity walczy o podróżnych

Firma wyda na pociągi 5,6 mld zł. Pod koniec 2015 r. 70 proc. pociągów PKP Intercity ma być nowych lub zmodernizowanych.
Nie tylko pendolino ma zahamować masowy odpływ pasażerów z dalekobieżnych połączeń kolejowych. Intercity inwestuje w modernizację i zakup nowego taboru, który trafi na najważniejsze linie w całym kraju - donosi "Rzeczpospolita".

W tym roku Intercity wprowadza na trasę Wrocław-Poznań-Inowrocław-Tczew-Gdynia 25 nowych wagonów. Na trasę Przemyśl-Szczecin już wjechało blisko 90 wagonów po gruntownej modernizacji. Kolejnych 138 wagonów trafi na tory do końca przyszłego roku.

Czytaj też:  Pociagi konkurują z autobusami na trasie Kraków - Wrocław

Do końca października przyszłego roku firma Stadler wraz z Newagiem dostarczy Intercity 20 pociągów typu Flirt. W tym samym terminie kolejnych 20 pociągów - składów typu Dart - wyprodukuje Pesa.

Intercity zamówiło jeszcze dziesięć nowoczesnych spalinowych lokomotyw. Dzięki nim przewoźnik będzie miał możliwość uruchomienia połączeń tam, gdzie linie kolejowe nie są zelektryfikowane, np. w Bieszczady czy rejon Mazur.

 Czytaj też: PKP zmieni nasze miasta?

Magnesem dla pasażerów ma być także bezprzewodowy internet, który jest już w 12 pociągach. Do końca roku spółka chce mieć 300 wagonów z Wi-Fi. W kolejnym etapie ma się pojawić dostęp do filmów czy gier.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • łodzianin, 2014-10-23 10:33:59

    Co z tego, że PKP I ntercity inwesztuje w tabor jak nie dba na bieżąco o to, aby pasażerowie nie uciekali od kolei. Ceny biletów są wysokie jak wziąć pod uwagę bardzo długi czas przejazdu i drmatycznie nieprofesjonalnie układane rozkłady. Poza tym siatka połączeń się ciągle kurczy, np. z Łodzi do Kr...akowa (dwóch wielkich miast) praktycznie nie ma czym dojechać, PolskiBus ma kilka połączeń dziennie od rana do nocy więc jakie kolej ma szanse, jak tylko likwiduje połączenia? Żadnych  rozwiń
  • robo80, 2014-10-08 07:55:29

    Na trasę Przemyśl-Szczecin już wjechało blisko 90 wagonów po gruntownej modernizacji. ...co za bzdura! na tej relacji jest 1 pociąg dziennnie (trasa kilkunastogodzinna - Przemyślanin) zakładając ze jedzie w dwie strony skład musiałby liczyć po 45 wagonów.... ta a jezdze regularnie tą trasą i nie ...widziałem pół nowego wagonu które już miały jezdzić od hoho... info dla masy!!!  rozwiń