PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP modernizuje oświetlenie uliczne

  • wnp.pl (Dariusz Ciepiela)    12 października 2010 - 15:28

W Skierniewicach spółka PKP Energetyka sukcesywnie modernizuje instalacje elektryczne oraz stawia nowe latarnie. Dzięki temu ulice będą lepiej oświetlone, co przełoży się na poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców.
W Skierniewicach PKP Energetyka kończy prace związane z oświetleniem ulicznym. W 2009 roku spółka wykonała oświetlenie na ulicy Kameralnej, Zamojskiego, Starbacicha i Łuczyńskiego. W roku 2010 PKP Energetyka postawiła nowe latarnie przy siedmiu ulicach: Warszawskiej, Sybiraków, Kaczyńskiego, Przechodniej, Żwirowej, Strobowskiej i Staszica. Dzięki temu ulice będą bardziej oświetlone, co przełoży się na poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców.

PKP Energetyka została wybrana wykonawcą kontraktu w ramach przetargu publicznego. Łączna wartość prac wyniesie 296 tys. złotych. Planowany termin ich zakończenia to koniec listopada br.

- Zadanie powierzone nam przez Urząd Miasta jest już gotowe w ok. 75 procentach, najwięcej prac czeka nas jeszcze na ulicy Kaczyńskiego, w okolicach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Gdy zakończymy niewątpliwie poprawi się poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Tak wynika z naszych doświadczeń m.in. w Kielcach czy Tychach. Nowe oświetlenie ulic jest szczególnie istotne przy szybko zapadającym zmroku, jesiennych wieczorach - mówi Konrad Tuliński, członek zarządu, dyrektor techniczny PKP Energetyka.

PKP Energetyka to przedsiębiorstwo energetyczne działające na rynku od 2001 roku. Wydzielona ze struktur kolejowych spółka jest dziś aktywnym uczestnikiem na rynku energii elektrycznej w Polsce. Zajmuje się sprzedażą i dystrybucją energii elektrycznej (energia trakcyjna na potrzeby przewoźników kolejowych i nietrakcyjna dla pozostałych klientów sprzedawana za pomocą bezpośrednich przyłączeń lub na zasadach TPA) oraz świadczeniem usług elektroenergetycznych. PKP Energetyka obsługuje ponad 45 tysięcy klientów. W 2009 Spółka sprzedała ogółem 3 575 GWh energii elektrycznej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.