PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP oświetli miasto?

  • wnp.pl (Dariusz Ciepiela)    14 lutego 2011 - 19:51
PKP oświetli miasto?

PKP Energetyka będzie odpowiadać za prawidłowe działanie oświetlenia ulic w Legnicy w 2011 i 2012 roku na mocy podpisanej umowy z Zarządem Dróg Miejskich.
PKP Energetyka wygrała przetarg publiczny i przez najbliższe dwa lata będzie świadczyć usługi w zakresie eksploatacji urządzeń oświetlenia elektrycznego ulic stanowiących własność Gminy Legnica i zasilających 3358 szt. punktów świetlnych zainstalowanych na terenie ulic i placów na terenie miasta. Kolejowi energetycy będą odpowiadać za utrzymanie ich w należytym stanie technicznym.

Na podstawie podpisanej umowy PKP Energetyka – Zakład Dolnośląski będzie prowadzić całodobowe pogotowie w celu natychmiastowego usuwania awarii sieci i urządzeń oświetlenia ulicznego. Wszystkie zgłoszone takie przypadki będą usuwane przez pracowników PKP Energetyka na bieżąco w ramach czynności eksploatacyjnych.

- W kolejnym mieście odpowiadamy za utrzymanie oświetlenia miejskiego. W Legnicy będziemy odpowiadać za prawidłowe działanie opraw oświetleniowych na ponad 3000 słupach oświetleniowych a także za prawidłowe działanie 86 kilometrów sieci kablowej. Liczby mówią same za siebie – tak duży kontrakt jest dla nas potwierdzeniem wysokiej jakości naszych usług, co ma kluczowe znaczenie w kontekście oświetlenia miejskiego, a więc tym samym i dla poczucia bezpieczeństwa obywateli - mówi Tadeusz Skobel, prezes zarządu PKP Energetyka.

PKP Energetyka odpowiadała również za montaż, eksploatację i demontaż 272 elementów iluminacji świątecznej na terenie miasta Legnicy.

Wartość umowy wynosi ponad 665 tys. brutto.

PKP Energetyka zajmuje się sprzedażą i dystrybucją energii elektrycznej (energia trakcyjna na potrzeby przewoźników kolejowych i nietrakcyjna dla pozostałych klientów sprzedawana za pomocą bezpośrednich przyłączeń lub na zasadach TPA) oraz świadczeniem usług elektroenergetycznych. PKP Energetyka obsługuje ponad 45 tysięcy klientów. W 2009 Spółka sprzedała ogółem 3 575 GWh energii elektrycznej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • 2rodzaje, 2011-02-14 23:10:40

    PKP przy latarniach a MPO...przy świecach !Bez komentarzy...A kominiarze przy kominkach!