PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP PLK inwestuje w poprawę bezpieczeństwa. 11 mln zł na nowy sprzęt specjalistyczny

  • PAP/KDS    8 stycznia 2018 - 16:57
PKP PLK inwestuje w poprawę bezpieczeństwa. 11 mln zł na nowy sprzęt specjalistyczny
Zwiększamy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym - podkreśla wiceprezes PKP PLK (fot. pixaby.com)

Około 11 mln zł na zakup kolejne pojazdy i nowego pociągu ratownictwa technicznego panują w 2018 roku przeznaczyć PKP Polskie Linie Kolejowe. Inwestycja jest jednym z elementów podnoszenia bezpieczeństwa na kolei.
- PLK podpisały umowę na dostarczenie pociągu, który będzie stacjonował w Łodzi. Wkrótce zostanie także rozstrzygnięty przetarg na zakup pięciu pojazdów szynowo-drogowych - napisano w komunikacie.

Zarządca kolejowej infrastruktury poinformował, że w ubiegłym roku kupił specjalny pociąg ratownictwa technicznego i 10 pojazdów szynowo-drogowych za ponad 15 mln zł. Nowy sprzęt służy usuwaniu skutków zdarzeń na sieci kolejowej i szybszemu przywracaniu ruchu.

- Zwiększamy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym przez działania w obszarze organizacyjnym, technicznym i pracowniczym. Spółka uzupełnia także specjalistyczny sprzęt ratowniczy, który pozwala skracać czas usuwania skutków zdarzeń na torach. Akcje kolejarzy są prowadzone szybciej i bezpieczniej. Dla podróżnych i przewoźników towarów oznacza to ograniczenie zmian w kursowaniu pociągów - powiedział wiceprezes PKP PLK Marek Olkiewicz.

Kolejowe zespoły ze specjalistycznym sprzętem są rozmieszczone na terenie całego kraju, by jak najszybciej dojechać do miejsc potencjalnych zdarzeń. Obecnie działa 20 zespołów kolejowego ratownictwa technicznego z ponad 500 przeszkolonymi pracownikami. Podstawowe zadania kolejowego ratownictwa technicznego PLK to usuwanie skutków wypadków i zdarzeń kolejowych, które spowodowały przerwę lub ograniczenie w ruchu kolejowym i transport pojazdów kolejowych uszkodzonych w wyniku awarii technicznych do najbliższej stacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.