PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP PLK o nowym rozkładzie jazdy: Więcej pociągów, nowe połączenia i przystanki

  • PAP/KDS    6 grudnia 2017 - 16:54
PKP PLK o nowym rozkładzie jazdy: Więcej pociągów, nowe połączenia i przystanki
Nowy rozkład wchodzi w życie w niedzielę 10 grudnia (fot. polregio.pl)

W niedzielę - 10 grudnia - wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Zmienią się nie tylko godziny odjazdów pociągów, wzrośnie też liczba przystanków, na których pasażerowie będą mogli do nich wsiadać. 
• Podróżni będą mogli skorzystać z nowych przystanków Kraków Zabłocie i Kraków Podgórze na wybudowanej łącznicy w Krakowie.

• PKP Intercity uruchomi więcej pociągów, będą nowe połączenia krajowe i międzynarodowe, m.in. w relacji Jelenia Góra-Szczecin i Katowice-Wiedeń 

• Specjalny komunikat w tej sprawie PKP PLK wydały w środę (6.12). 

PKP PLK wspólnie z przewoźnikami opracowały rozkład jazdy pociągów, który uwzględnia realizowane na kolejowej sieci inwestycje. - Dzięki już zrealizowanym pracom PLK wspólnie z przewoźnikami przygotowały ofertę przewozową i zapewniają krótsze czasy przejazdów na niektórych trasach dalekobieżnych i regionalnych. Podczas konstrukcji rozkładu jazdy zadbano o jak najlepsze wykorzystanie możliwości dostępnej sieci kolejowej - informują PKP PLK.

Zarządca kolejowej infrastruktury poinformował, że od nowego rozkładu jazdy podróżni skorzystają z dwóch nowoczesnych przystanków w aglomeracji krakowskiej: Kraków Zabłocie i Kraków Podgórze. Nowe obiekty będą pełniły funkcję centrów przesiadkowych, łączących kolej i komunikację miejską. Obiekty są dostosowane do potrzeb wszystkich podróżnych, także tych o ograniczonej mobilności.

Od 10 grudnia podróżni pojadą o kilka lub kilkanaście minut szybciej koleją w relacjach dalekobieżnych: z Krakowa do Przemyśla, Zakopanego i Warszawy, ze stolicy w kierunku Katowic i Wrocławia. Największe zmiany dotyczą najszybszych pociągów na trasie Kraków-Przemyśl, które pojadą o ok. 13 min. szybciej niż dotychczas.

Skróci się także czas podróży w regionach: z Czeremchy do Białegostoku i Siedlec oraz na trasie z Kłodzka do Wałbrzycha. Poprawi się również czas przejazdu na modernizowanej trasie z Warszawy do Małkini.

W rozkładzie jazdy na sezon 2017/2018 PKP Intercity uruchomi nowe połączenia. Na sieć kolejową wyjedzie każdego dnia średnio o 17 pociągów więcej niż w tym roku. Nowe połączenia połączą Pomorze i Podkarpacie, wrócą także pociągi do Hrubieszowa i Sandomierza.

Nowe połączenia międzynarodowe pojawią się w relacjach: Katowice-Wiedeń i Warszawa-Brześć. Koleje Ukraińskie w porozumieniu z PKP Intercity uruchomią dodatkowe składy pasażerskie między Przemyślem a Odessą i w relacji Chełm-Kowel.

W weekend, w którym wprowadzony będzie nowy rozkład jazdy w 11 lokalizacjach podróżni będą mogli liczyć na wsparcie mobilnych informatorów PKP Intercity.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.