PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP, pociągi: Nowe połączenie kolejowe Przemyśl-Kijów

  • PAP/AT    22 grudnia 2016 - 07:45
PKP, pociągi: Nowe połączenie kolejowe Przemyśl-Kijów
Ze stacji Kijów Pasażerski pociąg wyjedzie o godzinie 6.45 rano, a już o 13.25 pasażerowie wysiądą w Przemyślu (fot.pixabay.com)

Ukraińskie koleje otwierają połączenie kolejowe Kijów - Przemyśl. Podróż będzie trwać 7 godzin.
Ukraińskie koleje otwierają nowe połączenie kolejowe na trasie Kijów - Przemyśl. Ze stolicy Ukrainy do Polski podróż będzie trwać 7 godzin. Tyle samo z Przemyśla do Kijowa. Pierwszy pociąg wyruszy jutro.

- Ze stacji Kijów Pasażerski pociąg wyjedzie o godzinie 6.45 rano, a już o 13.25 pasażerowie wysiądą w Przemyślu. Podróż będzie szybka i komfortowa - zapewnia Wojciech Balczun - polski menedżer od kilku miesięcy piastujący funkcję szefa Ukraińskich Kolei Państwowych. Jak informuje, na trasę Kijów - Przemyśl wyruszą koreańskie pociągi Hyundai i ukraińskie Tarpany - szybkie pociągi o doskonałym standardzie, nie odbiegające jakością od kategorii Intercity pociągów zachodnioeuropejskich. Wojciech Balczun zachęca również do podróży z Przemyśla do Kijowa.

Z Kijowa do Przemyśla w pierwszej klasie pojedziemy za równowartość 92 złotych. W drugiej klasie bilet ma kosztować 406 hrywien, czyli około 65 złotych. Pociąg ma być zintegrowany z rozkładem połączeń do innych polskich miast.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.