PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP: Podróż na trasie Ocice-Rzeszów i Przeworsk-Lublin będzie bezpieczniejsza

  • PAP/AT    8 grudnia 2015 - 15:39
PKP: Podróż na trasie Ocice-Rzeszów i Przeworsk-Lublin będzie bezpieczniejsza
Na trasie Rzeszów-Ocice przebudowany został w 2015 r. m.in. wiadukt w Widełce (fot.pixabay.com)

Dzięki inwestycjom, które w tym roku zrealizowała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe na terenie Podkarpacia podróż na trasach Ocice-Rzeszów i Przeworsk-Lublin jest bezpieczniejsza. Wśród nich jest m.in. modernizacja przejazdów kolejowych i budowa nowych obiektów.
Jak poinformowała Dorota Szalacha z biura prasowego PKP PLK, na trasie Rzeszów-Ocice przebudowany został w tym roku m.in. wiadukt w Widełce.

Wiadukt został uszkodzony jeszcze w 2014 r. przez koparkę, która była nieprawidłowo przewożona przez ciężarówkę i zaczepiła o obiekt. Do czasu generalnego remontu po wiadukcie pociągi poruszały się z ograniczoną prędkością.

W ramach przebudowy tymczasowe przęsło zostało wymienione na konstrukcję stalową, przebudowane zostały także podpory. Na długości 50 m położone zostały nowe tory. Cała inwestycja kosztowała ok. 2 mln zł.

Spółka PKP PLK na linii Rzeszów-Ocice zmodernizowała również cztery przejazdy kolejowo-drogowe w Komorowie, Majdanie Królewskim, Pogwizdowie i Miłocinie. Koszt tych prac, które zakończyć się mają jeszcze w tym roku, to ok. 2 mln zł.

W Komorowie i w Majdanie Królewskim będzie zainstalowana nowa sygnalizacja świetlna i dźwiękowa. Natomiast przejazdy w Miłocinie i Pogwizdowie zostaną dodatkowo wyposażone w półrogatki i monitoring.

"Dzięki tym inwestycjom wzrośnie bezpieczeństwo zarówno dla kierowców, jak i w ruchu pociągów" - dodała.

Dzięki tegorocznym inwestycjom w infrastrukturę kolejową bezpieczniej jest również na trasie Przeworsk-Lublin. PKP PLK zbudowała na tej trasie m.in. trójprzęsłowy most w Tryńczy.

Szalacha podkreśliła, że nowa przeprawa umożliwia szybszą i bezpieczniejszą jazdę pociągów, bo eliminuje ograniczenia prędkości, które do tej pory było w tym miejscu.

"Prace objęły również przebudowę torów na długości ok. 1 km, przebudowę sieci trakcyjnej, energetycznej, telekomunikacyjnej oraz urządzeń sterowania ruchem kolejowym, a także zabezpieczenie podpór starego mostu i umocnienie brzegów rzeki Wisłok. Koszt inwestycji, to ponad 16 mln zł" - powiedziała.

Poziom bezpieczeństwa na tej trasie poprawiła również wymiana siedmiu rozjazdów kolejowych za ponad 5,4 mln zł.

Na Podkarpaciu PKP PLK modernizuje również linię E30 na odcinku Kraków-Rzeszów oraz rewitalizuje odcinek Rzeszów-Przemyśl-granica państwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.