PKP, wichury nad Polską: Ruch kolejowy przywrócony. Pociągi kursują normalnie

Po wichurze, która przeszła nad Polską, sieć kolejowa jest już przejezdna. W nocy zakończyły się prace naprawcze sieci trakcyjnej na Śląsku i Dolnym Śląsku - poinformowało PKP PLK w poniedziałek (30 października).
PKP, wichury nad Polską: Ruch kolejowy przywrócony. Pociągi kursują normalnie

Prace naprawcze na liniach trakcyjnych Śląska i Dolnego Śląska już się zakończyły, natomiast do południa potrwają jeszcze na odcinku Sól - Zwardoń - wynika z komunikatu.

Wykonano już jazdy patrolowe na 1300 km linii, a specjalne zespoły przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników w Sosnowcu, Wrocławiu i Krakowie nadal pracują.

Sprawdzane są przejezdności linii kolejowych. W pogotowiu pozostaje 165 zespołów pogotowia technicznego, czuwają również pracownicy 66 pociągów sieciowych, których zadaniem jest szybkie usuwanie ewentualnych usterek.

Czytaj też: Wichury nad Polską - skutki

Informacje dotyczące rozkładu jazdy są dostępne na stacjach i przystankach w formie plakatów oraz na stronach portalpasazera.pl i rozklad-pkp.pl, a także bezpośrednio u przewoźników kolejowych. Informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity można znaleźć na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE