PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP, wichury nad Polską: Ruch kolejowy przywrócony. Pociągi kursują normalnie

  • PAP/AT    30 października 2017 - 08:33
PKP, wichury nad Polską: Ruch kolejowy przywrócony. Pociągi kursują normalnie

Po wichurze, która przeszła nad Polską, sieć kolejowa jest już przejezdna. W nocy zakończyły się prace naprawcze sieci trakcyjnej na Śląsku i Dolnym Śląsku - poinformowało PKP PLK w poniedziałek (30 października).
Prace naprawcze na liniach trakcyjnych Śląska i Dolnego Śląska już się zakończyły, natomiast do południa potrwają jeszcze na odcinku Sól - Zwardoń - wynika z komunikatu.

Wykonano już jazdy patrolowe na 1300 km linii, a specjalne zespoły przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników w Sosnowcu, Wrocławiu i Krakowie nadal pracują.

Sprawdzane są przejezdności linii kolejowych. W pogotowiu pozostaje 165 zespołów pogotowia technicznego, czuwają również pracownicy 66 pociągów sieciowych, których zadaniem jest szybkie usuwanie ewentualnych usterek.

Czytaj też: Wichury nad Polską - skutki

Informacje dotyczące rozkładu jazdy są dostępne na stacjach i przystankach w formie plakatów oraz na stronach portalpasazera.pl i rozklad-pkp.pl, a także bezpośrednio u przewoźników kolejowych. Informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity można znaleźć na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.