PARTNER PORTALU
  • BGK

PKS samorządowy

  • KB    6 kwietnia 2010 - 10:49

Ministerstwo Skarbu, które jest właścicielem Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej, zamierza je sprywatyzować do 2011 roku. Powiat Łukowski już otrzymał zgodę na komunalizację.




Władze Powiatu Łukowskiego chcą do 15 kwietnia rozstrzygnąć sprawę komunalizacji miejscowego PKS-u. Zarząd powiatu otrzymał już decyzję ministra skarbu, który zgadza się, by samorząd przejął nieodpłatnie akcje przedsiębiorstwa.

- Mamy już wzór umowy, którą właśnie konsultujemy z prawnikami - informuje starosta Longin Kajka.

Dokument otrzymali również członkowie stałych komisji rady powiatu. To właśnie rada będzie podejmować ostateczną decyzję w tej sprawie.

Ministerstwo Skarbu, które jest właścicielem Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej, zamierza je sprywatyzować do 2011 roku. Na przełomie lutego i marca zgodziło się na komunalizację PKS Wschód na rzecz samorządu wojewódzkiego. Powiat Łukowski na taką decyzję czekał od listopada, kiedy to radni zgodzili się na nieodpłatne przejęcie akcji firmy.

W najbliższym czasie PKS w Łukowie może mieć nie tylko nowego właściciela, ale także nowe władze. Do 2 kwietnia trwa przyjmowanie ofert kandydatów na stanowisko prezesa. Trzyletnia kadencja obecnego szefa firmy właśnie się kończy. Wyniki konkursu mają być znane pod koniec kwietnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.