PARTNER PORTALU
  • BGK

PKS w Stalowej Woli bez wiceprezesa

  • sztafeta.pl    15 czerwca 2011 - 18:48
PKS w Stalowej Woli bez wiceprezesa

Rada Nadzorcza PKS w Stalowej Woli postanowiła zrezygnować ze stanowiska wiceprezesa w firmie.
14 czerwca Rada Nadzorcza PKS w Stalowej Woli (oceń prezydenta) podjęła ostateczną decyzję odnośnie zarządu tej firmy. Odstąpiono od powoływania wiceprezesa.

- Zrobiliśmy to na wniosek nowego prezesa - Tadeusza Makowskiego. Ma on swoją koncepcję funkcjonowania zakładu i pozwalamy mu ją realizować. A jednym z powodów, dla których nie chce zatrudniać zastępcy są oszczędności. Skoro PKS jest w trakcie restrukturyzacji i na pewno nie obędzie się bez kolejnych zwolnień, to jego szefostwo chce dać dobry przykład i ograniczyć wydatki na dyrekcję zakładu - tłumaczy Aleksander Szczęch, przewodniczący Rady Nadzorczej PKS.

Czytaj też: Huta Stalowa Wola zatrudni pracowników

Nowy prezes rozpocznie swoją kadencję pod koniec czerwca. W tym samym czasie powinna się również wyjaśnić sprawa nieruchomości należących do PKS, a znajdujących się w Janowie Lubelskim. - Trwa przetarg na działkę w centrum Janowa, na której znajduje się dworzec. Nie wiemy czy ktoś złoży oferty, ale rozmawiamy o sprzedaży pozostałych nieruchomości PKS w tym mieście z tamtejszymi władzami samorządowymi. Z tego co wiem, są zainteresowane nie tylko gruntami, ale całą janowską częścią firmy. Jako jej właściciel, jesteśmy gotowi im odsprzedać nie tylko nieruchomości należące do PKS w Janowie Lubelskim, ale i cały tamtejszy tabor. Dzięki temu władze powiatu janowskiego będą mogły same realizować przewóz mieszkańców na swoim terenie - mówi wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys.

Z racji redukcji etatu PKS zaoszczędzi około 85 tysięcy zł rocznie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.