PARTNER PORTALU
  • BGK

PKS-y w Dzierżoniowie i Zgorzelcu - na sprzedaż

  • PAP    25 października 2010 - 20:09
PKS-y w Dzierżoniowie i Zgorzelcu - na sprzedaż

Resort skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna dwóch Przedsiębiorstw Komunikacji Samochodowej w Dzierżoniowie oraz Zgorzelcu. Inwestorzy mogą składać oferty do 25 listopada.
W przypadku obu spółek chodzi o sprzedaż udziałów stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego. Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do nieodpłatnego nabycia do 15 proc. walorów.

PKS w Dzierżonowie działa na rynku przewozowym od 65 lat. Jest jednym z 15 istniejących PKS-ów na Dolnym Śląsku. Zatrudnia 220 osób, w tym 120 kierowców. Oprócz regularnego przewozu osób, spółka świadczy usługi w zakresie pasażerskich przewozów turystycznych na terenie naszego kraju oraz poza jego granicami. Przedsiębiorstwo zajmuje się ponadto naprawami samochodów ciężarowych, osobowych i autobusów.

PKS w Zgorzelcu działa na rynku od ponad pół wieku. Firma świadczy usługi przewozu osób i ładunków w kraju oraz za granicą. Zajmuje się również naprawami pojazdów oraz wykonuje przeglądy techniczne pojazdów powyżej 3,5 tony.

Czytaj też:

Resort skarbu chce sprzedać PKS w Szczytnie 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • fun PKSów, 2011-02-18 08:52:06

    czy to prawda, że PKS Dzierżoniów kupiła firma z Niemiec?
  • kolega, 2010-11-15 16:03:42

    Pani Kamińska Kazimieraz pks Dzierżoniów doprowadza firme do ruiny i dlatego idzie pod młotek.Zrobiła tak z kilkoma firmami pks.np(Kołobrzeg)i teraz z Dzierżoniowem a wszyscy dają jej przyzwolenie Ta skorumpowana osoba powinna odpowiedzieć za swoje czyny przed prokuratorem.To co ona wyprawia to prze...stępstwo  rozwiń