PARTNER PORTALU
  • BGK

PKS-y w Koninie i Gnieźnie na sprzedaż

  • wnp.pl    2 listopada 2010 - 11:33

Ministerstwo Skarbu Państwa ogłosiło zaproszenie do negocjacji w sprawie sprzedaży akcji Przedsiębiorstw Komunikacji Samochodowej w Koninie i w Gnieźnie.
Na sprzedaż zostało wystawione 850.000 akcji zwykłych imiennych, o wartości nominalnej 10,00 złotych każda, stanowiących 85% kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Koninie S.A. z siedzibą w Koninie oraz 8.500 udziałów, o wartości nominalnej 100,00 złotych każdy, stanowiących 85% kapitału zakładowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Gnieźnie Sp. z o.o.

Podstawowym przedmiotem działalności Spółek jest przewóz osób w drogowym transporcie zbiorowym. 100% udziałów każdej ze spółek jest własnością Skarbu Państwa.
Termin składania pisemnych odpowiedzi na publiczne zaproszenie do negocjacji upływa 6 grudnia 2010 r.

Przedmiotem negocjacji dla każdej ze spółek będzie w szczególności: cena za nabywany pakiet akcji spółki, proponowany przez potencjalnego inwestora program rozwoju spółki obejmujący m.in. zobowiązanie do podwyższenia kapitału zakładowego lub inne zobowiązania inwestycyjne, zobowiązania w zakresie ochrony środowiska, zobowiązania dotyczące ochrony interesów pracowników i innych osób związanych ze spółką oraz sposób zabezpieczenia wykonania tych zobowiązań.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.