PARTNER PORTALU
  • BGK

Planują ulgi za podłączenie do kanalizacji

  • AW/mat. pras.    29 sierpnia 2011 - 13:42

W Jaworznie rozpoczęła się jedna z największych inwestycji miejskich w ostatnich latach. Równie ważne jak budowa kanalizacji, jest zachęcenie mieszkańców do przyłączenia się do niej.
Dzięki rozbudowie systemu, w Jaworznie o prawie 13 tys. wzrośnie liczba mieszkańców obsługiwanych przez kanalizację.

Czytaj też: Jaworznickie osiedla do skanalizowania

- Bardzo ważnym elementem projektu jest przekonanie mieszkańców, aby podłączyli się do kanalizacji - akcentowa Pawel Silbert, prezydent jaworzna, podczas ubiegłotygodniowej uroczystości podpisania umowy z wykonawcą. - Obecnie pracujemy nad specjalnym programem ulg dla tych, którzy nie mają na to funduszy. Pieniądze na wsparcie mieszkańców, w części będą pochodziły ze środków gminnych, a w części z pożyczki, którą będą mogli zaciągnąć i spłacić już po podłączeniu - dodał

Jak podkreśliła obecna na konferencji Maria Ptaszyńska, dyrektor Departamentu Ochrony Wód, także Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje przeznaczyć kilkaset mln złotych wsparcia na przyłączenia mieszkańców no nowo wybudowanej sieci kanalizacyjnej w całym kraju.

Przypomnijmy, koszt inwestycji „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna – faza I” wynosi 206 mln zł. Projekt otrzymał dotację z Funduszu Spójności w wysokości 110 mln zł, co stanowi 53% ogólnych kosztów. 30 mln zł pochodzi natomiast z pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Pozostałą kwotę w wysokości 66 mln zł zapewnia Miasto oraz Spółka. Inwestycja realizowana jest w latach 2011-2013.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.