Plaża z parkingiem za 500 zł? RPO pyta o to władze Gdańska

Opłaty za parkingi mogące sięgać nawet 500 złotych tygodniowo, to skutek oddania w lecie w dzierżawę parkingów w strefach nadmorskich w Jelitkowie, Zaspie/Przymorzu, Brzeźnie, na Stogach i na Wyspie Sobieszewskiej prywatnej firmie – skarżą się do Rzecznika Praw Obywatelskich mieszkańcy i kierowcy.
Plaża z parkingiem za 500 zł? RPO pyta o to władze Gdańska
Miasto Gdańsk wydzierżawiło prywatnym operatorom parkingi oraz inne tereny w pasie nadmorskim (fot.gdansk.pl)

Miasto Gdańsk wydzierżawiło prywatnym operatorom parkingi oraz inne tereny w pasie nadmorskim, na których dotychczas parkowanie pojazdów było bezpłatne. Decyzja władz miasta jest bardzo dotkliwa dla mieszkańców Gdańska, ale też dla licznych turystów.

Dlatego Rzecznik Praw Obywatelskich skierował pismo do prezydenta Gdańska z prośbą o przedstawienie przebiegu procesu konsultacji społecznych z mieszkańcami i przedstawicielami rad dzielnic, w których zlokalizowane są tereny przeznaczone pod parkingi, związanych z planowaniem wydzierżawienia nieruchomości stanowiących własność Gdańska oraz uzyskanym stanowiskiem lokalnego społeczeństwa w tym zakresie.

Rzecznik czeka też na wyjaśnienie, dlaczego zrezygnowano z utworzenia strefy płatnego parkowania na tych terenach i zdecydowano o wydzierżawieniu wskazanych na wstępie nieruchomości gruntowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Przy gdańskich plażach jest ZA DUŻO samochodów. Szkoda, że opłaty zostały wprowadzone w sposób budzący wątpliwości. Ale bezwzględnie powinny być!

Danziger, 2016-08-09 02:51:01 odpowiedz

Bardzo słuszna decyzja RZECZNIKA.Gdyby pan ADAMOWICZ musiał płacić za tam parkowanie na pewno by nie wydzierżawil .

Jc, 2016-08-08 17:02:08 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE