PARTNER PORTALU
  • BGK

PLL LOT poleci do Norymbergi

  • PAP/JS    28 listopada 2017 - 18:36
PLL LOT poleci do Norymbergi
Podróż między Warszawą a Norymbergą potrwa ok. 1 godz. 40 minut (fot. pixabay.com)

PLL LOT od maja przyszłego roku uruchomi bezpośrednie połączenia z Warszawy do Norymbergi - poinformowała spółka. Rejsy wykonywane będą przez Embraery 170 i 175, które mogą zabrać na pokład do 82 pasażerów. Norymberga będzie siódmym miastem w Niemczech obsługiwanym przez LOT.
• LOT podkreśla, że uruchomienie połączenia między Warszawą a Norymbergą to kolejny krok wzmacniający pozycję LOT-u w tej części kontynentu.

•  Do 2020 r. LOT prognozuje osiągnięcie wyniku ponad 10 mln pasażerów rocznie, co będzie oznaczało podwojenie liczby klientów od 2016 r.

Podróż między Warszawą a Norymbergą potrwa ok. 1 godz. 40 minut. Połączenia na tej trasie będą się odbywały przez cały tydzień - od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie, a weekendy - jeden rejs dziennie.

Oprócz Norymbergi w siatce połączeń LOT-u znajduje się Frankfurt, Monachium, Dusseldorf, Hamburg, Stuttgart i Berlin, do którego bezpośrednie rejsy polski przewoźnik rozpocznie za niespełna tydzień.

Spółka tłumaczy, że Norymberga to kolejny po Stuttgarcie, Goeteborgu i Luksemburgu ważny zachodnioeuropejski ośrodek biznesowy średniej wielkości, wśród których LOT upatruje możliwości rozwoju swojej siatki połączeń.

"Norymberga to istotne centrum targowo-kongresowe w Bawarii Północnej, jest też jednym z ważniejszych ośrodków biznesowych i naukowych w Niemczech. To w tym mieście swoje siedziby i oddziały mają wielkie koncerny jak Adidas, Siemens i Bosch. W zasięgu tego połączenia znajduje się wiele miast w rejonie Norymbergi np. Bayreuth, gdzie odbywa się znany Festiwal Wagnerowski. Nowe połączenie z pewnością docenią także osoby podróżujące do Norymbergi i okolic na wakacje, do rodziny i znajomych" - mówi cytowany w komunikacie dyrektor Biura Komunikacji LOT Adrian Kubicki.

LOT podkreśla, że uruchomienie połączenia między Warszawą a Norymbergą to kolejny krok wzmacniający pozycję LOT-u w tej części kontynentu. Linia zaznacza, że to także element strategii rentownego wzrostu na lata 2016-2020, którą konsekwentnie wdraża polski przewoźnik. Zgodnie z jej założeniami, LOT planuje stać się linią pierwszego wyboru nie tylko dla pasażerów podróżujących z Polski, ale również innych krajów w regionie CEE, czyli Europy Środkowo-Wschodniej.

Od początku tego roku LOT ogłosił uruchomienie 21 tras, m.in. z Warszawy do: Los Angeles, Newark i Astany oraz z Krakowa do Chicago. W ubiegłym roku przewoźnik zaczął latać na 23 trasach, m.in. do Tokio i Seulu. W maju przyszłego roku LOT uruchomi rejsy z Warszawy do Singapuru oraz z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. Wszystkie połączenia dalekiego zasięgu LOT wykonuje Boeingami 787 Dreamliner, najnowocześniejszymi szerokokadłubowymi samolotami świata.

Do 2020 r. LOT prognozuje osiągnięcie wyniku ponad 10 mln pasażerów rocznie, co będzie oznaczało podwojenie liczby klientów od 2016 r.

Według danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego w pierwszym półroczu tego roku Polskie Linie Lotnicze LOT przewiozły ponad 3 mln 688 tys. pasażerów, uzyskując 22,32 proc. udziału w rynku. Z danych LOT wynika, że od stycznia do września linia przewiozła ok. 5,5 mln podróżnych.

Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa (99,856 proc. akcji) oraz TFS Silesia (0,144 proc. akcji).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.