PARTNER PORTALU
 • BGK

Płock: Bilety w miejskich autobusach sprawdzi firma ochroniarska

 • aw    21 października 2016 - 07:14
Płock: Bilety w miejskich autobusach sprawdzi firma ochroniarska
W Płocku bilety sprawdzać będzie od 1 listopada firma Serintus (fot.Tomasz Karolak/wikimedia.org)

• Od 1 listopada przez kolejne 12 miesięcy bilety we wszystkich liniach autobusowych kursujących po Płocku będą sprawdzać pracownicy firmy Serinus.
• Zleceniodawcą tej usługi jest należąca do władz miasta spółka Komunikacja Miejska - Płock.
• Płock to kolejne miasto, które zleca kontrole biletów w komunikacji publicznej zewnętrznej firmie.




Miejska spółka Komunikacja Miejska-Płock podpisała kontrakt na rok. W jego ramach pracownicy Serinusa mają przeprowadzać 5 tysięcy kontroli biletów miesięcznie.

Do zadań kontrolerów należeć będą także m.in.: wypisywanie wezwań do zapłaty, spisywanie protokołów za przejazd bez ważnego biletu lub o zaniżonej jego wartości, czy informowanie zleceniodawcy o przypadkach zakłócania porządku oraz niszczenia mienia w środkach transportu miejskiego i na przystankach.

Jak informują przedstawiciele Serinusa, zatrudnione do kontroli biletów osoby posiadać powinny szczególne umiejętności i kwalifikacje. Praca kontrolerów wiązać się może bowiem nawet – w krańcowych przypadkach - z narażeniem na niebezpieczeństwo ze strony agresywnych pasażerów.

- Tego typu wyzwania znane są firmie RR Security, która jest też właścicielem Reflexu - innej spółki, która zajmuje się kontrolą biletów w Lublinie. W sumie jesteśmy więc z usługą kontroli biletów obecni już w 4 dużych miastach, co – mamy nadzieję – w przyszłości pozwoli nam na umocnienie się na rynku usług outsourcingowych, a nawet – być może – na składanie ofert pakietowych: ochrona i kontrola biletów – podsumowuje Rafał Luboiński, prezes RR Security - firmy, która jest właścicielem połowy udziałów w spółce Serinus.

Płock to trzecie, po Toruniu i Elblągu, miasto, w którym Serinus świadczyć będzie dla miejscowego samorządowego przedsiębiorstwa komunikacyjnego usługę kontroli biletów.

Obecnie w kilku dużych ośrodkach miejskich w kraju trwają przetargi na kontrolerów biletów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (3)

 • kołopodróżny, 2016-11-12 12:39:04

  To typowe rozwiązanie z czasów Tuska i POkrętaczy. Miast zatrudnić kilku własnych lub nowych pracowników miejskiej spółki komunikacyjnej, "zatrudnia" się całą zewnętrzną firmę ochroniarską aby sprawdzała bilety. W ten sposób w sumie ponosi się większe koszta niż byłyby własne. Ale za to da...je się zarobić kolesiowi lub szwagrowi, który ma firmę ochroniarską. Może nawet coś odpali na kolację ze śniadaniem ? Ale to nie problem dla "autobusów". Podniesie się ceny biletów i sprawa załatwiona.  rozwiń
 • WKRUZONY, 2016-10-25 14:24:23

  ZLODZIEJE
 • BUSOMAT PL, 2016-10-21 14:06:48

  Ciekawe rozwiązanie