PARTNER PORTALU
  • BGK

Po Berlinie i Szczecinie z jednym biletem

  • PAP    29 kwietnia 2010 - 14:00
Po Berlinie i Szczecinie z jednym biletem

Bilety kolejowe VBB (Związek Komunikacyjny Berlin-Brandenburgia) będą uprawniały do poruszania się środkami komunikacji miejskiej na terenie Szczecina, Berlina oraz Brandenburgii.
Porozumienie w tej sprawie podpisali w czwartek w Berlinie burmistrz tego miasta Klaus Wowereit i prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Tomasz Klek z Biura Prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie wyjaśnił, że dzięki porozumieniu m.in. bilety kolejowe VBB z Berlina i miast Brandenburgii do Szczecina będą uprawniały do przejazdu tramwajem lub autobusem na terenie Szczecina.

Także dzięki biletom VBB ze Szczecina do Berlina będzie można za darmo poruszać się komunikacją miejską po stolicy Niemiec oraz jeździć autobusami należącymi do VBB po terenie Brandenburgii.

- To bardzo ciekawe rozwiązanie. Kupując bilet kolejowy ze Szczecina do Berlina za 16,90 euro można m.in. całą dobę jeździć berlińskim metrem czy autobusami, zwiedzając miasto, załatwiając interesy, czy robiąc zakupy - powiedział Klek.

Oprócz tego szczecińskie bilety okresowe komunikacji miejskiej będą honorowane na liniach miedzy stacjami Szczecin Główny i Szczecin - Gumieńce w pociągach DB Regio oraz na transgranicznych liniach autobusowych do Szczecina niemieckiego przewoźnika UVG w terenie miasta.

Klek powiedział, że porozumienie ma zwiększyć ruch turystyczny pomiędzy Szczecinem, Berlinem i Brandenburgią.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.