PARTNER PORTALU
  • BGK

Po co kody na śmietnikach?

  • KrosnoCity.pl    31 lipca 2013 - 14:17
Po co kody na śmietnikach?

Do właścicieli nieruchomości w Krośnie trafiły ulotki z prośbą o umieszczenie kodów kreskowych na pojemnikach przeznaczonych na odpady zmieszane. Czemu ma to służyć?
Nie udało nam się uzyskać wyczerpującej odpowiedzi. Wiadomo jednak, że odpady z koszy bez kodu także będą odbierane. Co ciekawe, kod ma zostać umieszczony na gminnej naklejce, której brakuje na wielu pojemnikach.

Czemu to służy?

W ubiegłym tygodniu zapytaliśmy Urząd Miasta w Krośnie o to, z czego wynika obowiązek przyklejania kodów kreskowych na pojemnikach na odpady zmieszane. Z Wydziału Gospodarki Komunalnej otrzymaliśmy w tej sprawie ogólnikową odpowiedź. Poinformowano nas jedynie z czego nie wynika, mianowicie: "naklejanie kodów kreskowych nie wynika z przepisów prawa, jest wyłącznie elementem usprawniającym funkcjonowanie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi".

Czytaj też: Lublin chipuje pojemniki na śmieci. Dla lepszej kontroli

Mieszkańcy deklarujący selektywną zbiórkę mają już stosowne kody. Ci, którzy zdeklarowali, że nie będą segregować odpadów będą musieli zgłosić się po naklejkę z kodem do urzędu.

"Proszę umieścić kod na naklejce, której nie ma..."

Co ciekawe, kod kreskowy ma zostać umieszczony na naklejce, która oznacza, że właścicielem pojemnika jest gmina Krosno oraz zawiera numer identyfikacyjny i wskazanie na sektor (Krosno podzielone jest na sektor wschodni i zachodni). Niestety jest już koniec lipca, a na wielu pojemnikach nadal nie ma takich naklejek. Umieszczenie kodu kreskowego na nie istniejącej naklejce jest nie lada wyzwaniem.

Na szczęście, jak poinformował Urząd Miasta, pojemnik zostanie odebrany pomimo braku oznaczenia kodem kreskowym. Co więcej, redakcję KrosnoCity.pl zapewniono, że "(...) mieszkańcy, którzy złożyli w właściwym terminie deklarację są sukcesywnie wyposażani w przysługujące im pojemniki. Występujące opóźnienia są również spowodowane koniecznością dostarczenia pojemników o innych niż standardowe pojemnościach oraz sygnalizowanym w ogólnopolskich problemach z możliwościami realizacji zamówień przez firmy produkcyjne."

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.