PARTNER PORTALU
  • BGK

PO: dokapitalizowania Portu Lotniczego w Radomiu bez uzasadnienia jest skandaliczne

  • RadomNews.pl    1 lipca 2013 - 15:43
PO: dokapitalizowania Portu Lotniczego w Radomiu bez uzasadnienia jest skandaliczne

Radni Rady Miejskiej z ramienia Platformy Obywatelskiej wzywają do dyskusji ws. dokapitalizowania Portu Lotniczego. - Uważamy, że dokapitalizowanie spółki miejskiej kwotą 25 milionów złotych, bez jakiegokolwiek uzasadnienia jest rzeczą skandaliczną - tłumaczy Jerzy Zawodnik.
Radny PO podkreślił, że w ocenie polityków PO powinien być przygotowany specjalny projekt uchwały. - Powinniśmy dostać pakiet dokumentów, na co Port Lotniczy przeznaczy taką kwotę. A my dopiero wtedy, kiedy pojawiła się informacja z propozycją dokapitalizowania spółki, dowiedzieliśmy się od prezydenta, że w Master Planie jest to zapisane. Co więcej, jest to kwestia oczywista - tłumaczy Zawodnik. - Prezydent powołuje się na Master Plan, a tak naprawdę, nikt z nas go nie widział. Jeżeli więc dokapitalizowanie spółki wynika z master planu, dlaczego w projekcie budżetu nie zostało to ujęte - pyta radny.

Radni PO domagają się także tego, żeby prezydent Radomia przedstawił z jakim inwestorem i na jakim etapie prowadzone są rozmowy w sprawie uruchomienia lotniska. - Dwa lata temu prezydent został upoważniony do szukania inwestora, teraz więc czas powiedzieć "Sprawdzam". Tym bardziej, że kapitał początkowy wyniósł 22 mln złotyc, a teraz nie wiemy na co, mamy dodać 25 mln złotych - tłumaczy Zawodnik.

- My, jako radomska Platforma, podkreślamy, że radomskie lotnisko jest bliskie naszemu sercu, włączamy się w prace mające na celu jego uruchomienie, pomagaliśmy w tym, żeby wpisać go w strategie województwa, pomagaliśmy uzyskać pozwolenia. Chcemy więc teraz usłyszeć co prezydent ma do powiedzenia, i wtedy zdecydujemy o tym, jak będziemy głosować - zakończył radny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Gosia, 2013-07-02 11:28:26

    nie po raz pierwszy słyszymy o rozdawnictwie PiS ( nie wspomne dofinansowania do okryć termalnych Ojca Rydzyka, działan w STOK-ach, czyotwarcia Stowarzyszenia Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu )..pamietamy także prywatyzacje spółek za rzadów PiS Telegraf czy inne..mając na uwadze zadłuzenie miasta Radom...ia dopominamy sie o uzasadnienie wniosku o dofinansowanie a inaczej to powinnismy pociagnąc do odpowiedzialnosci karnej prezydenta Radomia  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: