PARTNER PORTALU
 • BGK

Po końcu bonifikat czas na podwórka

 • legniczanin.pl (Grzegorz Wala)    6 listopada 2011 - 09:17
Po końcu bonifikat czas na podwórka

- Przygotowujemy projekt uchwały, zgodnie z którym to mieszkańcy będą zarządcami wnętrz blokowych. Chcemy by legniczanie poczuli się ich gospodarzami - zapowiada prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.
Podwórka to kolejne po mieszkaniach nieruchomości komunalne, z którymi Legnica ma spory problem. Wszystko zaczęło się w momencie, gdy miasto rozpoczęło prywatyzację sprzedając budynki po obrysie. Kamienic należących do miasta ubywało, ale podwórka pozostawały gminne.

Negatywne konsekwencje takiego stanu rzeczy widać jak na dłoni… mieszkańcy niewiele mogą zrobić na własną rękę, bo wnętrza do nich nie należą, a miasta nie stać by poprawiać pogarszający się z roku na rok stan zdewastowanych podwórek. W efekcie musi to rodzić frustrację i jednych, i drugich.

W tej sytuacji trudno się dziwić, że miasto rozpoczęło poszukiwania sposobów na rozwiązanie problemu.

- Na utrzymanie podwórek z budżetu miasta nie ma szans. Przygotowujemy projekt uchwały, zgodnie z którym to mieszkańcy przejmą te grunty i zarządzanie nimi. Chcemy by legniczanie poczuli się gospodarzami tych terenów - zapowiada szef legnickiego ratusza Tadeusz Krzakowski (zabierz głos/oceń prezydenta).

Oczywiście, jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach… w tym przypadku na razie nieznanych. Jak udało nam się jednak dowiedzieć, projekt uchwały ma być gotowy dopiero pod koniec roku. Obecnie legniccy urzędnicy badają bowiem, jak z podobnymi problemami radzą sobie inne miasta. O ile więc wzięcie kwestii podwórek we własne ręce legniczan jest propozycją godną zainteresowania, o tyle z określeniem szans na poprawę estetyki naszego miasta jeszcze będziemy musieli się wstrzymać… przynajmniej kilka miesięcy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Balan, 2011-11-06 22:09:20

  jakoś specjalnie się nie popisali...
 • Konopik, 2011-11-06 22:05:43

  Najwyższy czas? OK !!
 • PULS, 2011-11-06 20:18:39

  Czas najwyższy !!